Спорът между Клоп и Салах разваля последния провал на Ливърпул в EPL. Шефилд Юнайтед изпадна
AP News | 2024-04-27 | 18:08:33

Ливърпул отпадна още повече от борбата за титлата в английската Висша лига в събота.

Това е може би най-малкият проблем на Юрген Клоп.

Както смущението за напускащия мениджър на Ливърпул при равенството 2-2 с Уест Хям може да бъде конфронтация с неговата звезда Мохамед Салах, която Клоп се опита да омаловажи.

Салах, не толкова.

„Днес ще има пожар, ако говоря“, бе чуто крилото на Египет да казва на журналисти, докато напускаше Олимпийския стадион.

Последната неуспех на Ливърпул – идва след последните загуби от Кристъл Палас и Евертън — остави отбора на трето място, две точки зад Арсенал и една от Манчестър Сити, като изигра повече мачове от двамата си съперници за титлата.

Докато мечтите на Ливърпул за титлата изглеждат далечни, слабите шансове на Шефилд Юнайтед да остане са официално готови.

Загуба с 5-1 от Нюкасъл потвърди Шефилд Юнайтед като първия отбор, изпаднал от висшия дивизион този сезон. Блейдс са на 10 точки от безопасността с три оставащи мача.

Бърнли, който е на предпоследното място, реализира дузпа от 87-та минута, за да направи равенство срещу Манчестър Юнайтед 1-1 и да се отдалечи на две точки от безопасността. Предпоследният Лутън загуби от Уулвърхемптън с 2-1, за да остане в зоната на изпадащите, докато Фулъм и Кристъл Палас завършиха наравно 1-1.

В последните мачове Астън Вила се стреми да консолидира четвъртото място - финална квалификационна позиция в Шампионската лига — като победи Челси у дома, а Евертън е домакин на Брентфорд.