Спрингър, Биджо, Гереро Джуниър Хоумър в деня на откриването, водейки Блу Джейс над Рейс 8-2
AP News | 2024-03-28 | 01:08:33

ST. ПЕТЕРБУРГ, Флорида (АП) — Джордж Спрингър, Каван Биджо и Владимир Гереро-младши се прибраха за домакини в четвъртък, за да поведат Торонто Блу ​​Джейс до победа с 8-2 в началото на сезона над Тампа Бей Рейс.

Алехандро Кърк и Бо Бишет участваха по два ръна всеки за Блу Джейс, които вкараха пет пъти в шестия ининг, след като бяха ограничени до едно попадение — соло хоумър на Спрингър в четвъртия — от титуляра на Рейс Зак Ефлин (0-1) през пет ининга.

Хосе Бериос (1-0), който стартира за втория си първи ден за Блу Джейс и четвърти като цяло, отстъпи преднина от Хоумър на Янди Диас на петия си терен за деня и също даде дубъл на RBI на защитаващия шампион на AL вата в шестия.

Дясната ръка на Торонто допусна два ръна и шест попадения за шест ининга. Той загуби едно и отбеляза шест в мача на съперниците на AL East, които и двамата стигнаха до плейофите миналия сезон.

Ефлин, който спечели 16 мача през 2023 г., след като подписа тригодишен договор за $40 милиона като свободна агенция, допусна шест ръна и шест попадения в продължение на 5 2/3 ининга в първия си старт в кариерата си в първия ден. Първите три попадения от него бяха домакини, включително изстрелът на Гереро от 450 фута в центъра, който даде преднина на Торонто с 3-1 в шестия.

Биджо също отбеляза вкъщи в шестия, а Блу Джейс го разбиха по-късно в същия ининг, след като Ефлин отстъпи сингъл на Bichette, удари Джъстин Търнър с удар и накара Даултън Варшо да зареди базите. Kirk го последва с двукратен сингъл, преди Kevin Kiermaier да добави RBI сингъл, за да направи резултата 6-1.

Началото пред разпродадена публика от 25 025 на Tropicana Field беше началото на пътешествие в три града за Blue Jays, които играят първите си 10 мача навън, докато приключват ремонтите в Rogers Centre.

ТРЕНЬОРСКА СТАЯ

Blue Jays: Мениджърът Джон Шнайдер каза, че асът Кевин Гаусман (умора в раменете) може да направи сезонния си дебют в неделя или понеделник. Десничарят записа 12-9 с 3.16 ERA в 31 старта през миналия сезон.

Рейс: Открит сезон с девет играчи в списъка с контузени, включително титулярите RHP Тадж Брадли (разтягане на десния гръден кош) и Шейн Баз (наклонено наклонено ляво), които са в 15-дневния списък. Трима други титуляри – левичарят Шейн Маккланахан (Томи Джон), десничарят Дрю Расмусен (десен лакът) и левичарят Джефри Спрингс (Томи Джон) са в 60-дневния списък и се очаква да пропуснат целия или значителна част от сезона.

Втори ден от серия от четири мача между съперниците на AL East, с десничаря Аарон Сивале (7-5, 3.46 миналия сезон), който започва за Тампа Бей и Торонто контрира с десния играч Крис Басит (16-8, 3.60).