Стамкос и Кучеров имат вечери с 3 точки, когато Светкавицата победи Дъкс с 5-1
AP News | 2024-01-14 | 05:00:34

ТАМПА, Флорида (AP) — Стивън Стамкос вкара два гола в пауърплей по време на интервал от 3:51 през втория период и направи асистенция, лидерът по точки в НХЛ Никита Кучеров направи три асистенции, а Тампа Бей Лайтнинг победи Анахайм Дъкс с 5-1 в събота вечерта.

Стамкос има 204 гола в пауърплей, което се изравнява с Уейн Грецки на 17-то място място. Центърът има общо 533 гола и се изравни за 35-то място с Франк Маховлич. Той отбеляза само два гола в предишните си 12 мача след мач с четири гола в Едмънтън миналия месец.

Кучеров стана 183-ият играч, достигнал 800 точки и има 72 този сезон.

Виктор Хедман, Калвин де Хаан и Брандън Хейгъл също отбелязаха, а Андрей Василевски направи 19 спасявания, докато Тампа Бей спечели третата си поредна победа.

Лукас Достал спря 36 изстрела, а Франк Ватрано отбеляза мощен гол за патиците, които загубиха девет от 11 (2-8-1). Вратарят Джон Гибсън, който напусна мача с Каролина в четвъртък след два периода с контузия в горната част на тялото, беше резерва.

Мачът се разстрои, след като дясното крило на Анахайм Брет Лийсън беше наранен при твърда проверка от защитника на Светкавицата Емил Мартинсен Лилеберг шест минути след втората. Лийсън не се завърна поради нараняване на горната част на тялото.

Шест минути по-късно Хедман получи две леки наказания и 10 минути нарушение по време на схватка.

Стамкос направи 2- 0 в 10:56 в секунда. След като Ватрано вкара в силовата игра, Стамкос върна гола, когато пасът му излезе от стика на защитника на Дъкс Иля Любушкин при 14:47.

Головете на Де Хаан и Хейгъл дойдоха през третия период. Хедман вкара гол във втория период.

Центърът новобранец на Дъкс Лео Карлсон, взет втори като цяло в драфта през 2023 г., участва в сутрешното скейт, но пропусна 10-ия си пореден мач поради изкълчено дясно коляно.

Лявото крило на Анахайм Алекс Килорн, двукратен носител на Купа Стенли със Светкавицата, беше почетен с видео почит и получи бурни овации в първия си мач в Тампа.

Ducks: Играйте във Флорида в понеделник вечер.

Светкавица: Домакин на Минесота в четвъртък вечер.