Старс се събраха от 3 гола по-малко, за да победят Шаркс със 7-6 в OT
AP News | 2024-03-06 | 08:32:04

САН ХОСЕ, Калифорния (AP) — Уайът Джонстън направи първия си хеттрик в кариерата си, а Далас Старс се събраха с три гола по-малко в третия период, за да победи Сан Хосе Шаркс със 7-6 при гол на Рууп Хинц за продължения във вторник вечерта.

Хинц влезе от резервната скамейка след дълга серия за Далас в офанзивната зона, пое пас от Логан Станковен в слот и победи Каапо Кахконен.

Джонстън записа пет точки вечер с две асистенции, Станковен имаше два гола и две асистенции, а Джейми Бен имаше гол и три асистенции, за да даде добър старт на Далас калифорнийска люлка от три игри.

Джейк Йотингер направи 14 спасявания.

Антъни Дюклеър записа своя трети мач с два гола от паузата на звездите и добави две асистенции, за да поведе Акулите, които са без победа в последния си мач осем игри.

Фабиан Зетерлунд, Райън Карпентър, Филип Задина и Микаел Гранлунд също отбелязаха за Сан Хосе. Кахконен направи 34 спасявания.

Акулите откриха преднина с 6-3 в началото на третия период, когато Дюклеър пусна Гранлунд за гол и изглеждаше, че са на път към лесна победа.

Но младите звезди на Далас поеха като Джонстън и Станковен комбинираха три гола за по-малко от три минути, за да изравнят мача при третия гол на Джонстън при оставащо 4:18.

Станковен започна лудостта с втория си гол, давайки на новобранеца пет в шест мача в кариерата.

Duclair и Zetterlund се обединиха, за да помогнат на Sharks да поведат с 2-0 през първия период. Zetterlund постави Duclair в силовата игра в началото на първия и Duclair върна услугата в средата на периода.

Но Далас отговори с два гола за пауърплей в рамките на 49 секунди в последните две минути на периода.

И двата гола дойдоха след удари от точка на Миро Хейсканен след победи в офанзивни зони. Бен отклони първия покрай Кахконен, а след това Станковен отправи грешен удар от крайните дъски и го вкара в страничната част на мрежата за изравнителен гол.

Отборите си размениха голове в началото на втората, преди Шаркс да вкарат два в последните пет минути, за да поведат с 5-3.

Защитникът Крис Танев дебютира за Далас, след като беше придобит миналата седмица от Калгари в размяна на три отбора. Танев трябваше да финализира работната си виза и след това полетът му за Сан Хосе беше отложен, но той пристигна навреме, за да се подготви за мача.

Звезди: Посетете Анахайм в петък вечер.

Акули: Приемете Ню Йорк Айлъндърс в четвъртък вечер.