Статутът на пойнтгарда Джамал Мъри на Нъгетс е застрашен за мач 5 срещу Лейкърс поради контузия на прасеца
AP News | 2024-04-29 | 07:00:38

ДЕНВЪР (AP) — Статутът на пойнтгарда на Денвър Нъгетс Джамал Мъри е застрашен за мач 5 от техните плейофни серии срещу Лос Анджелис Лейкърс в понеделник вечерта, след като беше посочен като съмнителен с разтежение на левия прасец в доклада за нараняване.

Мъри кърмеше прасеца по време на четвъртата четвърт от загубата на Нъгетс със 119-108 в Лос Анджелис в събота нощ, която прекъсна поредицата от 11 победи на Денвър срещу ЛеБрон Джеймс и Лейкърс.

Той не напусна играта, но беше посочен като съмнителен в доклада за контузиите на отбора в неделя.

Мъри имаше затруднения с удара си в скок по време на плейофа от първия кръг на защитаващите шампионите на НБА серия, въпреки че удари победния зумер в мач 2.

Мъри стреля 38% от полето и 21% отвъд дъгата в плейофната серия срещу Лейкърс, след като стреля 48,1% като цяло и 42,5% на Тройки по време на редовния сезон, които бяха най-добри в кариерата.

Мъри пропусна 23 мача този сезон, докато се справяше със заболявания на подколянното сухожилие, коляното, глезена и пищяла, включително седем направо в края на мача.

Лейкърс може да получат малко тласък за пейката си. Те посочиха нападателя Джаред Вандербилт (изкълчване на десния среден крак) като съмнителен в неделя за първи път, откакто защитникът се нарани преди повече от два месеца.

Нъгетс, които са поставени под номер 2 на Запад, са на една победа от напредване във втория кръг срещу третия поставен Минесота Тимбъруулвс, чиято победа със 122-116 във Финикс в неделя вечерта им донесе първият удар на франчайза и първата победа в серия от две десетилетия.

Лейкърс се опитват да напишат история и да станат първият отбор от НБА, който преодолява изоставане от 3-0, за да спечели серия от най-добри от 7 плейофи.