Steelers поддържат надеждите за плейофите живи в седмица 18 с победа с 30-23 над Seahawks
AP News | 2024-01-01 | 02:24:06

СИАТЪЛ (AP) — Najee Harris се втурна за сезона на 122 ярда и си проправи път в крайната зона за чифт тъчдауни, и Питсбърг Стийлърс запазиха надеждите си за плейофите живи през седмица 18 с победа с 30-23 над Сиатъл Сийхоукс в неделя. ) си пробиха път в последната седмица от редовния сезон с шанс за следсезона и гарантираха, че отборът на Майк Томлин отново ще избегне загуба.

Харис не беше достигнал границата от века, бързайки този сезон, най-близкото му приближаване, когато пробяга 99 ярда срещу Синсинати. Но той комбинира с Джейлън Уорън за бърз удар, който Сиатъл трудно успя да спре.

Harris направи средно 4,5 ярда на носене и достигна границата от 100 ярда за първи път от седмица 17 на миналия сезон срещу Baltimore. Уорън добави още 75 ярда при бягане и вкара при бягане от 18 ярда през първата четвърт.

Харис вкара при тъчдаун от 9 ярда през втората четвърт, прекъсвайки няколко подхвата по пътя си към голлинията преди последен скок, за да разбие равнината. През третата четвърт Харис вкара с 4-ярдов пробег с голяма асистенция от своите съперници, избутвайки купчината в крайната зона, за да даде преднина на Стийлърс с 24-17.

Питсбърг процъфтява срещу защитата на Сиатъл, която беше ужасна повече от половината сезон, и завърши с 202 ярда при бързане и най-високите за сезона 468 ярда общо. Питсбърг беше шестият пореден съперник, който се втурна на поне 135 ярда срещу Сийхоукс.

Куотърбекът Мейсън Рудолф беше 18 от 24 за 274 ярда и нанесе големи хвърляния, когато беше необходимо, нищо по-важно от 34 ярда завършване на Джордж Пикенс на трети и 6 в началото на четвъртото тримесечие. Пикенс направи страхотно улавяне с върха на пръста и доведе до гол от 26 ярда на Крис Босуел, който даде преднина на Стийлърс с 27-20 при 7:07 до края.

Рудолф също удари Пикенс за 24 ярда с два остават минути и Сиатъл отчаяно се нуждае от спирка. Пикенс имаше седем уловки за 131 ярда.

Сиатъл (8-8) прекъсна своята серия от две победи и въпреки че Seahawks не бяха елиминирани от следсезона, те ще се нуждаят от победа и много помощ през седмица 18.

Geno Smith хвърли 290 ярда и TD от 12 ярда към Jaxon Smith-Njigba през първото полувреме. Кенет Уокър III добави 53 ярда при бързи удари и 13-ярдов TD през първото полувреме, но Сийхоукс се задоволиха с три гола от игра през второто полувреме и Смит направи един голям пробив.

Ник Хербиг форсира и върна неусетно уволни Смит седем минути преди края, давайки възможност на Стийлърс да владеят на Сиатъл 16, а голът от 21 ярда на Босуел с 4:31 до края доведе до преднината на Питсбърг до 30-20.

ТРАВНИ

Сиатъл отнесе два големи удара в офанзивната си линия. Ейб Лукас изигра цялото първо полувреме, но отиде в съблекалнята рано преди края на втората четвърт и беше изключен поради контузия в коляното, когато втората част започна.

Три разигравания в третата четвърт центърът Евън Браун трябваше да получи помощ от терена и беше изключен поради сътресение.

Стийлърс: Питсбърг ще бъде на Балтимор през седмица 18.

Сийхоукс: Сиатъл закрива редовния сезон в Аризона следващата седмица.