Стивън Къри и Уориърс победиха Сет Къри и Шарлът с 97-84
AP News | 2024-02-24 | 07:41:19

САН ФРАНЦИСКО (АП) — Стивън Къри имаше 15 точки и пет асистенции в една вечер баща Дел излъчи мач за първи път с двамата си синове , а Голдън Стейт Уориърс победиха Шарлът Хорнетс с 97-84 в петък вечерта, след като отборите се бориха в заключителните моменти.

Играчите бяха задържани един от друг, след като се заплетоха 10,9 секунди до края — Лестър от Голдън Стейт Кинонес се изхвърля заедно с Грант Уилямс от Шарлот. Нападателят на Хорнетс Майлс Бриджис получи технически.

По-рано треньорът на Уориърс Стив Кер се съгласи на удължаване на договора за 35 милиона долара с две години, според двама души, които са пряко запознати със сделката, а Голдън Стейт излезе и завърши печеливш бек-ту-бек у дома с 10-та победа в 12 мача.

Клей Томпсън влезе от пейката, за да вкара 13 точки и да вкара три тройки, докато новобранецът Брандин Позиемски допринесе с 13 точки, шест борби и шест асистенции. Джонатан Куминга съвпадна с рекорда си в кариерата с шест асистенции, а Дреймънд Грийн имаше 13 борби, докато Уориърс доминираха над Хорнетс на дъските, 53-43.

По-малкият брат на Къри, Сет, беше променен от Далас на Шарлът този месец и сега носи номер 30 на баща си в оригиналната фланелка на Хорнетс. Всички те бяха развълнувани от тази специална възможност с Дел, носещ слушалките за предаването на Шарлот с двамата си сина, които играят.

Стивън Къри изпревари Елгин Бейлър (23 149) на 33-то място в списъка с голове на НБА. Къри има 23 160 точки.

Бриджис имаше 19 точки и 11 борби за отбора на Шарлът с недостатъчен персонал и хладнокръвни стрелби, който спечели четири поредни победи след серия от 10 загуби. Хорнетс стреляха само с 25,6% в първото полувреме, за да изостанат с 43-29 на почивката – първият път, когато Уориърс държаха противник под 30 точки за полувреме след 29 на Денвър през второто полувреме на 28 декември 2021 г. и за първи път в първо полувреме от 19 януари 2015 г., също срещу Нъгетс (28).

В допълнение, 14-те точки на Шарлът през второто тримесечие бяха най-ниските за сезона на съперниците на Уориърс за всяко тримесечие. Ник Ричардс допринесе с 11 точки и 13 борби, а Сет Къри завърши с шест точки, като пропусна и трите си опита за 3 точки.

Гари Пейтън II се завърна при Уориърс, след като престоя в четвъртък при победата със 128-110 над Лейкърс поради заболяване и влезе от пейката, за да вкара 12 точки при стрелба 5-за-8.

Хорнетс: в Портланд в неделя вечер.

Уориърс: домакин на Денвър в неделя.