Стивън Къри отбеляза 29 точки, Уориърс преодоляха бавния старт и победиха Нетс със 109-98
AP News | 2024-02-06 | 05:24:34

НЮ ЙОРК (AP) — Стивън Къри отбеляза 29 точки, Джонатан Куминга добави 28 и Голдън Стейт Уориърс се отърсиха от слабото начало на победи Бруклин Нетс със 109-98 в понеделник вечер.

Уориърс излизаха след загуба в продължения в събота в Атланта, въпреки 60 точки и 10 тройки от Къри и изглеждаше така, сякаш не са си възвърнали енергията, когато този мач започна. Голдън Стейт беше само 2 за 11 при тройки и направи 10 проигравания, които доведоха до 15 точки, докато бяха задържани до 43 точки през първото полувреме.

Но те надиграха Нетс с 66-49 през второто полувреме, въпреки че отбелязаха само 4 за 22 зад дъгата в мача – с всички успехи на Къри.

Куминга добави 10 борби, като същевременно достигна 20 точки за девети път в последните си 10 мача.

Кем Томас вкара 18 точки, но вкара 4 за 21 за Нетс, които бяха спечелили три от четири. Томас вкара 41 точки при загуба в Сан Франциско през декември, най-много позволени от Уориърс този сезон.

Ник Клакстън добави 15 точки и седем блокирани удара в кариерата си, преди да бъде изгонен в четвъртата четвърт за груб фаул срещу Брандин Подзиемски, който имаше 15 точки и 11 борби.

Мрежите имаха двата си мача с най-висок резултат в регламента в последните си три мача, отбелязвайки 147 срещу Юта на 29 януари и 136 във Филаделфия в събота. Но те не бяха близо до това ниво в понеделник, стреляйки 38% и получавайки слаби вечери от водещия голмайстор Микал Бриджис (5 от 15) и Спенсър Динуиди (3 от 12).

Мрежите играха без Бен Симънс, който седеше в предната част на един срещу друг, но е планирано да играе във вторник, когато Нетс приемат Далас при завръщането на Кайри Ървинг в Бруклин.

Мрежите бяха 3 за 16 от диапазон от 3 точки през първата четвърт, но водеха с 23-20 благодарение до голяма степен на 12 точки по-малко от седем оборота на Уориърс. Голдън Стейт не достигна до 30 точки до повече от средата на втората четвърт и не отбеляза тройка, докато Къри не направи такава с 4:29 оставащи до полувремето, 3600-та в кариерата му.

Бруклин водеше с 49-43 на полувремето, но Куминга направи забивки при първите две притежания на Голдън Стейт през третата четвърт и това сякаш разхлаби Уориърс, които надиграха Нетс с 32-21, за да вземат 75- 70 водят до четвъртия.

След това Куминга вкара първите три точки от четвъртата, преди кошът на Клей Томпсън да доведе до 80-70 и след като Бруклин намали до четири с 3:06 до края, Куминга вкара следващите четири точки и след това Къри вкара следващите пет на Голдън Стейт, за да направи резултата 105-94.

Уориърс играха без Андрю Уигинс поради болки в левия глезен, но си върнаха Моузес Муди, след като той пропусна девет мача с разтегнат ляв прасец.

Уориърс: Посещение на Филаделфия в сряда.

Нетс: Домакин на Далас във вторник.