Стивън Къри превъзхожда бившия си съотборник Джордан Пул, за да помогне на Уориърс да победят Уизардс, 129-118
AP News | 2023-12-23 | 07:48:19

САН ФРАНЦИСКО (AP) — Стивън Къри направи рекорд за сезона с осем 3 точки и имаше 30 точки и седем асистенции, изпреварвайки Джордан Пуул в завръщането на гарда на Вашингтон в Чейс Сентър и Голдън Стейт Уориърс победиха Уизардс със 129-118 в петък вечер.

Пул, разменен в столицата на нацията в деня на драфта за Крис Пол, направи първата кошница от игра след видео почит с акценти на големия екран и завърши с 25 точки при 7-за-21 стрелба, но само 3 от 12 при 3s.

Къри и Пул се прегърнаха преди мача, когато Пул направи кръгове от прегръдки, поздрави и поздрави с бивши съотборници, охраната на Уориърс, членове на персонала и други приятели.

Пул удари първия кош от мача на 18-футов джъмпер, след което пропусна следващите си пет опита преди прогонване в 9:39 на втората четвърт. Той премина 0 от 5 от дълбоко, преди да се свърже.

Къри също преодоля бавен старт.

Двукратният MVP започна с 1 за 6, но имаше пет асистенции в първата четвърт. Той загря и вкара три поредни тройки във втората и общо 11 последователни точки. Къри си помисли, че е бил фаулиран при къс скок, който сложи край на този участък, и плясна с молба за обаждане и получи технически удар. Това е неговият втори този сезон и 27-ми в 15-годишната му кариера.

Къри отбеляза 30 или повече точки в три от последните си четири мача.

Джонатан Куминга се свърза в първите си шест от терена и завърши с 22 точки при 9-за-11 стрелба, когато Голдън Стейт спечели осмия си пореден домакински мач. Клей Томпсън имаше 20 точки с четири тройки.

Кори Кисперт вкара 18 точки от резервната скамейка, а Даниел Гафърд добави 15 точки, докато Уизърдс приключиха пътуването си от четири мача на Западния бряг. Те паднаха до 3-15 като гост.

Новакът Брандин Подзиемски се завърна в състава и имаше 10 точки, седем борби и пет асистенции за Голдън Стейт, след като изкара второто полувреме срещу Бостън във вторник вечерта с по-ниско болки в гърба.

Но Уориърс без нападател Андрю Уигинс поради заболяване.

Друг новобранец на Голдън Стейт, Трейс Джаксън-Дейвис, отново блесна. Той отбеляза първите си три удара и допринесе с 10 точки и най-добрите за сезона 14 борби.

Wizards: Приемете Орландо във вторник вечерта.

Warriors: Приемете Портланд в събота вечер, за да завършите двубоя у дома, след като победихте последния четири срещи от серията и шест поредни у дома.