Стивън Стамкос отбеляза 2 гола, Василевски има 47 спасявания, когато Лайтнинг победи Пантърс с 5-3
AP News | 2024-03-17 | 03:24:18

СЪНРАЙЗ, Флорида (AP) — Стивън Стамкос отбеляза два гола, Андрей Василевски спря 47 удара и Тампа Бей Лайтнинг победи Флорида Пантърс 5-3 в събота вечер.

Дарън Радиш, Майкъл Ейсимонт и Никита Кучеров също вкараха за Светкавицата, които спечелиха четири от пет. Василевски направи 16 спасявания през втория период, когато Тампа Бей бе аутшот с 18-3.

Лайтнингът е с четири точки пред Детройт Ред Уингс за най-добрата уайлд кард в Източната конференция.

Сам Рейнхарт отбеляза два гола, а Матю Ткачук отбеляза гол и асистенция, когато Флорида загуби втората си поредна победа, след като спечели осем от девет. Сергей Бобровски завърши с 11 спасявания.

Пантерите влязоха в нощта с най-добри резултати в НХЛ, като изпревариха с една точка съперника в дивизията Бостън Бруинс.

Джош Махура изглежда резултат за Флорида 3:38 във втория период, но голът беше премахнат от таблото, след като беше установено, че съотборникът Дмитрий Куликов изпълни мач дузпа за удар с лакът точно преди да бъде отбелязан гол.

Стамкос вкара Светкавицата на таблото само 20 секунди след началото на мача, а Ейсимонт удвои преднината с 10-то си за сезона 13 минути по-късно.

Raddysh вкара своя пети в 3:02 на секундата, а Stamkos вкара в мощна игра за своя 27-ми, за да направи 4-0 в 6:59.

Tkachuk вкара Пантерите в резултата с гол от къси играчи 1:24 по-късно, а Reinhart направи 4-2 с power-play резултат 8:05 преди края на средната част.

p>

След това Рейнхарт дръпна Флорида в рамките на едно със своите 48-и 3:52, оставащи в играта.

Кучеров подпечата победата на Светкавицата с празна мрежа с 1:32 до края.

Lightning: Посетете Вегас във вторник вечер.

Пантери: Домакин на Нешвил в четвъртък вечер.