Столарц получава асистенция, Флорида отблъсква Отава с 2-0 за трети шут над Сенаторс този сезон
AP News | 2024-04-10 | 03:49:18

ИЗГРЕВ, Флорида (AP) — Антъни Столарц спря 24 изстрела и направи асистенция, Антон Лъндел и Ник Казънс отбелязаха, а Флорида Пантърс изключи Отава Сенаторс за трети път този сезон с победа с 2-0 във вторник вечерта.

Това беше вторият случай на Флорида да изключи отбор три пъти в един сезон, а другият дойде когато Пантерите победиха Монреал три пъти през 2017-18. И това беше необходима победа за стремящата се към плейофи Флорида, като Пантерите спечелиха едва за четвърти път в последните си 13 мача (4-7-2).

Йоонас Корписало спря 27 удара за Отава, което има още четири мача и ще пропусне плейофите за седми пореден сезон. Сенаторите бяха 0-3-1 срещу Флорида този сезон, като бяха победени с 16-2 в тези състезания.

Пантерите започнаха домакинство от четири мача, което ще сложи край на редовния сезон и загубиха малко време, за да поемат контрола , като Лъндел отбеляза 12-и гол за сезона, а Казънс отбеляза седмия си гол за сезона само 2:46 в разлика в началния период.

Столарж получи втората си асистенция за годината — и четвърта в кариерата си — когато излезе от мрежата си, за да контролира дълго изчистване на Сенаторите. Той изпрати шайбата обратно през централния лед към Лъндел, който влезе сам и победи Корписало, за да открие резултата.

Това беше деветият път, когато вратар на Флорида получи асистенция, докато записва шут. Stolarz се присъедини към Tomas Vokoun, Trevor Kidd, John Vanbiesbrouck и James Reimer като вратари, които направиха това постижение за Panthers. Единственият друг път, когато това се случи този сезон, според SportRadar, беше на 2 април, когато Линус Улмарк от Бостън го направи срещу Нешвил.

Къзънс вкара от високото място, за да направи 2-0 и това беше повече от достатъчно. Stolarz направи две спасявания от упор в началото на третата, за да запази шатаута.

Сенатори: Посетете Тампа Бей в четвъртък.

Пантерите: Домакин Кълъмбъс в четвъртък.