Стоун вкарва два гола, един в OT, издига Голдън Найтс до победа с 5-4 над Калгари
AP News | 2023-12-13 | 08:08:18

ЛАС ВЕГАС (AP) — Марк Стоун вкара два гола, включително победителя в продълженията, и Вегас Голдън Найтс победиха Калгари Flames 5-4 във вторник вечерта.

Чандлър Стивънсън, Иван Барбашев и Уилям Карлсон също отбелязаха за Златните рицари, докато Логан Томпсън направи 27 спасявания. Стоун също направи две асистенции за мач с четири точки.

Йегор Шарангович вкара два пъти, а Макензи Уийгар и Назем Кадри отбелязаха голове за Пламъците, докато Дъстин Улф спря 34 изстрела.

Златните рицари, които спечелиха четири поредни победи и водят в НХЛ с 45 точки, се подобриха до 9-1 за всички времена при домакинството си на Калгари.

Вегас удължи поредицата си от точки до девет мача, сега 6-0-3 от 27 ноември. Това беше седмият път от 13 мача, когато Golden Knights стигнаха до продължения.

Уийгър запали нещата за Пламъците, когато направи един дълъг рикошет от спасяване на Томпсън от върха на десния кръг. Уийгър вече има точка в седем от последните си осем мача и отбеляза в три поредни срещи срещу Вегас, включително победителя в продълженията миналия месец в Калгари.

Стивънсън постави Вегас на борда по-късно в първия, когато беше позициониран идеално в средата на битка с вратата по време на мощна игра. Блокирането на Денис Гилбърт отскочи пред мрежата и Стивънсън вкара отбитата топка.

Флеймс си върнаха преднината през втория период, когато ударът на Конър Зари от прореза се отби от Кадри и покрай Томпсън.

Барбашев хвана хлабава шайба от прореза и вкара по-малко от три минути по-късно, за да изравни отново.

Шарангович изведе Пламъците напред в края на периода, когато ударът му от горната част на десния кръг премина през подложките на Томпсън.

Стоун изравни мача в началото на третия период, когато се плъзна надолу, взе пас от Уилям Карлсон и премина форхенд-бекхенд, за да победи Улф.

Удар на Карлсон от колене с малко по-малко от четири минути до края на мача даде първата преднина на Голдън Найтс в мача, но вторият гол на Шарангович с допълнителен нападател на леда една минута преди края изравни мача за четвърти път.

Flames: Завършете пътешествие с три мача в Минесота в четвъртък.

Golden Knights: домакин на Buffalo в петък.