Стремежът на Алкарас да спечели трета поредна титла от Мадрид Оупън приключи със загуба от Рубльов на четвъртфиналите
AP News | 2024-05-01 | 19:08:19

МАДРИД (AP) — Опитът на Карлос Алкарас да спечели трета поредна титла от Мадрид Оупън завърши със загуба в три сета от Андрей Рубльов в четвъртфинали в сряда.

Вторият поставен испанец започна добре, но след това беше надигран от седмия поставен Рубльов, губейки с 4-6, 6-3, 6-2 в Caja Magica center корт.

Алкарас, който вече имаше затруднения при трисетовата победа над Ян-Ленард Щруф във вторник, изглеждаше ненормално и беше предразположен към грешки към края.

Това беше първият му турнир, след като пропусна Монте Карло и Барселона поради контузия на дясната предмишница. 20-годишният футболист пристигна в Мадрид, заявявайки, че ще се радва да изиграе три или четири мача в испанската столица.

Вече в дупка в третия сет, Алкараз натисна предмишницата по време на спиране. Носеше дълъг ръкав върху ранената си ръка.

Алкарас се опитваше да стане първият играч, който печели турнира на клей три поредни пъти. Той не беше губил на испанска земя от 2021 г.

Рубльов, който търси втората си титла от ATP 1000, след като спечели Монте Карло миналата година, ще играе или с Тейлър Фриц, или с Франсиско Серундоло.

Световният номер 8 беше солиден от самото начало и надви Алкараз с 30 победителя .

„Сервисът ме спаси много пъти днес“, каза Рубльов. „Ключът беше, че бях напълно спокоен през целия мач. Не казах нито дума, дори и да губех. Това беше ключът и успях да сервирам още по-добре към края. В началото не сервирах толкова добре, но малко по малко, след първи сет, сервирах все по-добре и по-добре и завърших наистина добре.“

НАПРЕДЪТ НА РИБАКИНА

Четвъртата поставена Елена Рибакина спаси два мачбола по пътя към победа с 4-6, 7-6 (4), 7-5 над Юлия Путинцева и стигна до полуфиналите при жените.

Уимбълдън 2022 шампионът се събра, докато изоставаше с 5-2 в третия сет. Тя също изоставаше с ранен пробив във втория сет.

Рибакина спечели осем поредни мача и има рекорд от 30-4 в турнира този сезон. Тя има 16 поредни победи на клей и се опитва да стигне до шестия си финал за годината.

Следващата Рибакина ще се изправи или срещу защитаващата титлата си Арина Сабаленка, или срещу 17-годишната Мира Андреева.