Стюлке вкарва 47, Кларк има 27, а Айова № 2 побеждава Пен Стейт със 111-93
AP News | 2024-02-09 | 06:49:18

Айова Сити, Айова (AP) — Хана Стюлке отбеляза най-високите в кариерата си 47 точки, а Кейтлин Кларк имаше 27 точки като номер 2 Айова победи Пен Стейт със 111-93 в четвъртък вечерта

Кларк вече има 3489 точки в кариерата, приближавайки се на 38 точки от лидера в кариерата на NCAA по баскетбол Келси Плъм.

Кларк , която беше 8 от 23 от игрището, имаше 15 асистенции, за да запише своя 56-и дабъл-дабъл в кариерата си, но също така направи най-високите в кариерата си 12 изхвърляния.

Но Кларк подаваше топката на Стюелке с 11 асистенции при нейните 17 гола от игра. Стюелке направи втория най-резултатен мач в историята на програмата, като отбеляза 17 от 20 изстрела и 13 от 21 от линията за наказателни удари.

Айова (22-2, 11-1 Голямата десетка) спечели четвъртия си пореден мач, за да остане наравно с Охайо Стейт на върха в класирането на конференцията.

Ашли Овусу поведе Пен Стейт (16-7, 7-5) с 18 точки. Лейлани Капинус и Макена Мариса се отчетоха с 12 точки.

Кларк се бореше през първата четвърт, като получи два фаула, докато стреля само 2 от 7 от полето и извърши пет връщания.

Айова направи серия 12-3 в началото на втората четвърт, за да поведе с 35-30, участък, който започна с тройка на Кларк. Hawkeyes останаха в предни позиции след това, затваряйки полувремето с 14-5, за да поведат с 55-44 на полувремето.

Стюлке вкарва първите седем точки на Айова от второто полувреме, когато Хокийс откриха преднина от 68-49 с 6:19 до края на третата четвърт.

Кейт Мартин добави 16 точки и 16 борби за Hawkeyes.

Penn State: Nittany Lions можеха да използват победа при гостуване над отбор от топ 5, за да спомогнат за затвърждаване на своето подновяване на турнирите на NCAA, но не можаха да се измъкнат от Hawkeyes в началото, когато Кларк се бореше.

Айова: Кларк изглеждаше ненормална през първата четвърт, но се успокои, когато започна да прави удари през втората четвърт. Stuelke помогна на Hawkeyes да поддържат темпото с Nittany Lions, докато Кларк можеше да тръгне, и продължи да доминира над Penn State през второто полувреме.

Щат Пен: В Уисконсин в неделя.

Айова: В Небраска в неделя.