Суарес има силен изход от 6 ининга, докато последователният Филис победи Джайънтс с 14-3
AP News | 2024-05-05 | 04:32:18

ФИЛАДЕЛФИЯ (AP) — Рейнджър Суарес направи шест силни ининга, Уит Мерифийлд домакинства, а последователният Филаделфия Филис победи Сан Франциско Джайънтс 14- 3 в събота вечерта.

Кайл Шварбер, Йохан Рохас и Брайсън Стот участваха по два ръна и всеки титуляр имаше поне едно попадение за Филаделфия. Phillies са спечелили 15 от 18, а техните 23 победи са най-много в големите класации.

Победата беше малко помрачена от новината преди състезанието, че шортстопът Треа Търнър ще отсъства поне шест седмици с ляво подколенно сухожилие. И третият бейзмен Алек Бом напусна в третия ининг поради стягане в лявото бедро, възникнало по време на втория ининг на битката, когато той удължи поредицата си до 17 последователни игри с един единствен.

Уилмър Флорес спечели за гигантите, които загубиха пет от седем.

Мачът беше забавен в началото с 1 час, 10 минути поради дъжд и се игра при постоянен дъжд в хладна, сурова нощ във Филаделфия, където повечето от обявената тълпа от 42 610 разпродаване се покриха в сухи зони.

Суарес (6-0) спечели шестия си пореден старт, като допусна три ръна със седем попадения с шест страйк аута и пробив. Левият има 1,72 ERA.

Титулярът на Джайънтс Кийтън Уин (3-4) не успя да премине през първия ининг, когато Филис вкара пет ръна при четири попадения, за да даде на Суарес много опора. Филаделфия направи още четири ръна при втория удар на десния Мич Уайт.

Едно от най-добрите представяния на Джайънтс за вечерта дойде в осмия, когато външният играч Тайлър Фицджералд оттегли Филис 1-2-3 в бърз осми ининг.

Едмундо Соса отбеляза 1 за 4 с RBI на мястото на Turner и вероятно ще получи по-голямата част от стартовете на shortstop, докато Turner се възстанови.

Търнър се контузи при звездна игра в четвъртия ининг на победата на Филаделфия с 4-3 над Джайънтс в петък. Той се отличи, открадна втори и оттам вкара при подадена топка при подаване към Брайс Харпър. Бързата къса спирка на Филаделфия току-що победи десния играч Джордан Хикс, а безопасното обаждане на съдията Брайън Уолш беше потвърдено чрез преглед на видео.

ТРЕНЬОРСКА СТАЯ

Giants: San Francisco загуби стартовия си кечър за втори пореден ден, когато Том Мърфи напусна с контузия на лявото коляно във втория ининг. Той беше заменен от Блейк Сабол. Мърфи беше в стартовия състав, тъй като Патрик Бейли беше поставен в седемдневния списък с контузени след мозъчно сътресение, след като напусна състезанието в петък със замъглено зрение с един аут в края на втория ининг.

Филис: Филаделфия извика Коди Клемънс от Triple-A Lehigh Valley, за да заеме мястото в списъка на Turner.

Phillies RHP Taijuan Walker (1-0, 8.53 ERA) се противопоставя на San Francisco RHP Logan Webb (3-2, 2.98) в третото състезание от четирите игри определен в неделя вечерта.