Супер заместник Йович постигна победа с 3-2 за Милан във Фрозиноне, за да натрупа натиск върху Ювентус
AP News | 2024-02-03 | 22:02:33

МИЛАН (AP) — Лука Йович вкара минута, след като излезе от пейката, за да помогне на Милан да спечели с 3-2 при ниска победа Фрозиноне в Серия А в събота и натрупа натиска върху втория Ювентус преди Дерби д'Италия.

Оливие Жиру вкара един и отбеляза първи гол в Серия А за Матиа Габия, докато Матиас Соуле също записа гол и асистенция за Фрозиноне.

Милан остана трети, но се придвижи на четири точки зад Ювентус, който е изправен пред обезсърчително гостуване на лидера в Серия А Интер Милано в неделя, с нерадзурите само на точка пред – и изиграл мач по-малко.

Болоня може да се изравни с четвъртия Аталанта с победа над затруднения Сасуоло по-късно в събота.

Милан искаше да се възстанови от драматичното равенство миналата седмица срещу Болоня и поведе в 17-ата минута, когато Рафаел Леао центрира отляво, за да засече Жиру с глава към задната греда.

Леао обаче бързо се превърна от герой в злодей, след като даде дузпа, когато се справи с центриране на Франческо Джели точно на линията на зоната. Соуле нанесе уверено точен удар вляво на вратата.

Суле помогна за обрата на мача в 65-ата минута с централна топка към Лука Мацители, който по някакъв начин успя да я прокара покрай вратаря на Милан Майк Мейнян от най-тесните ъгли.

Въпреки това, Милан се върна на ниво седем минути по-късно, когато Жиру кимна центрирането на Ясин Адли към Габиа, който вкара втория си гол за росонерите, след като също намери вратата на вратата на шампионите Лига преди повече от година.

Йович влезе на мястото на Кристиан Пулишич 10 минути оставащи и имаше незабавен ефект. Той най-бързо реагира на благоприятен отскок от съперник в зоната, за да стреля в долния ляв ъгъл.

Йович, който се присъедини от Фиорентина в началото на сезона, отбеляза четири гола от началото на годината. Той отбеляза и три пъти през декември, след като най-накрая счупи патеца си при победата на Милан с 3-1 над Фрозиноне на Сан Сиро на 3 декември. новият треньор Давид Никола с равенство 0-0 у дома срещу Дженоа.

Нападателят на домакините Николо Камбиаги видя удара си, отразен към гредата, докато ударът с глава на Джед Спенс беше изчистен от линията от защитника на Емполи Себастиано Луперто.

Дженоа също беше отменен гол поради засада и видя защитника Кони Де Винтер изгонен в добавеното време за втори жълт картон.

Никола замени уволнения Аурелио Андреацоли миналия месец и победи Монца с 3-0 на дебютира преди равенство с Ювентус миналия уикенд.

Емполи остана предпоследен, но се изравни по точки с Хелас Верона, която е на последното място по безопасност.

Дженоа остана в средата на таблицата, равен по точки с Монца, който завърши наравно 0-0 срещу Удинезе.

Монца беше лишен от късно изчистване на голлинията, докато Удинезе се премести с точка над зоната на пропускане.