Свечников и Фаст помагат на Каролина Хърикейнс да победят Монреал Канадиънс с 5-3
AP News | 2023-12-29 | 05:16:50

РАЛИ, Северна Каролина (AP) — Андрей Свечников вкара три пъти, а Йеспер Фаст отбеляза два гола, помагайки на Анти Раанта и Каролина Хърикейнс да победят Монреал Канадиънс 5-3 в четвъртък вечер.

Свечников вкара четвъртия си гол за сезона 1:35 в първия период. Той изравни с 6:09 до края в третия, а след това осигури своя трети хеттрик в кариерата с 18,9 секунди преди игра.

Себастиан Ахо направи четири асистенции за Каролина, а Брент Бърнс добави три асистенции. Ураганите постигнаха победа с 5-2 в Нешвил в сряда вечер.

34-годишният Раанта направи 18 спасявания в първия си мач в НХЛ от 15 декември насам. Той беше освободен и завърши назначение в Американската хокейна лига, преди да бъде отзован тази седмица. Той беше резервата за победата на отбора срещу Хищниците.

Мичъл Стивънс, Майк Матисън и Джош Андерсън отбелязаха за Канадиънс, които напускаха петдневна ваканционна почивка. Cayden Primeau, син на бившия капитан на Hurricanes Keith Primeau, направи 27 спасявания в първия си мач срещу Carolina.

Андерсън изравни на 3 при откъсване 25 секунди в третия период. Той има пет гола в серия от пет мача за общо шест този сезон.

Матисън записа първия си гол от 15 мача и номер 6 за сезона в резултат на пауърплей с 3,9 секунди да играе в първия, изравнявайки на 2, след като Canadiens допуснаха първите два гола.

Фаст записа първия си мач с два гола от малко повече от година. Той издигна Каролина до преднина от 2-0 12:40 на първия, а след това направи 3-2 с четвъртия си за сезона 1:29 на втория.

Канадийнс: Събота във Флорида.

Урагани: Събота в Торонто, за да започне пътешествие с три мача.