Свечников ослепи с гол в стил лакрос, Ураганите победиха Бруинс с 4-1
AP News | 2024-04-10 | 04:32:37

БОСТЪН (АП) — Андрей Свечников откри резултата с гол в стил лакрос, а Каролина Хърикейнс победиха Бостън Бруинс с 4-1 във вторник вечер .

Свечников, който също имаше асистенция, изненада вратаря Джереми Суейман, като хвана шайбата с острието на стика и я метна в мрежата около средата на втория период. Това беше неговият 19-и гол за сезона.

Теуво Теравайнен, Джейк Гуенцел и Сет Джарвис също вкараха, докато Ураганите дръпнаха за третата си поредна победа и пета в последните си шест. Пьотр Кочетков спря 22 удара.

Ураганите достигнаха 50 победи и се отдръпнаха на три точки от Ню Йорк Рейнджърс за първото място в Дивизията Метрополитън и Източната конференция.

Чарли Макавой отбеляза гол единственият гол за Бруинс, чиято серия от четири победи приключи. Бостън все още води в Атлантическата дивизия с 46-18-15 с три мача до края. Swayman завърши с 22 спасявания.

След като разделиха първите две срещи за сезона, Ураганите взеха серията от сезона и доминираха над Бруинс на домашния си лед, надигравайки Бостън с 15-6 във втората и контролирайки голяма част от третата, след като Макавой изтегли Бруинс в рамките на 2- 1 в края на втория период.

Каролина започна пътуване с четири мача, което ще завърши графика на редовния сезон на Hurricanes.

Hurricanes: Посетете Сейнт Луис в петък.

Bruins: Посетете Питсбърг в събота.