Свечников вкара два гола, след като Ураганите победиха Рейнджърс с 6-1
AP News | 2024-01-03 | 05:08:34

НЮ ЙОРК (AP) — Андрей Свечников вкара два гола, а Пьотр Кочетков направи 28 спасявания, докато Каролина Хърикейнс победиха Ню Йорк Рейнджърс с 6-1 във вторник за своя четвърти гол директна победа.

Бившият рейнджър Брейди Скей добави три асистенции за нарастващите Урагани и Джак Друри, Джордан Мартинук, Джалън Чатфийлд и Майкъл Бънтинг също отбелязаха, докато Каролина подобри резултата си до 7-1-3 в последните си 11 мача. Свечников има точки в пет поредни мача, включително шест гола.

Крис Крейдър вкара единствения гол за Рейнджърс.

След като нападателят на Рейнджърс Алексис Лафрениер взе наказание за намеса 30 секунди след началото на мача, Друри зарови удар покрай Игор Шестеркин за шестия си гол за сезона и първия си гол в пауърплей в кариерата. Скей и Стефан Ноесен асистираха.

Свечников направи 2-0 в 19:29 на първия период, докато капитанът на Рейнджърс Джейкъб Труба изпълняваше наказание за задържане. Голмайсторът на Хърикейнс Себастиан Ахо и защитникът Брент Бърнс асистираха.

Ахо има точки в пет поредни мача и води Каролина с 43 точки, включително 15 гола. Той има общо 10 асистенции и 12 точки в последните си четири мача.

Силовата игра на Каролина беше мощна през декември, достигайки 18 за 49 за втория най-добър процент в лигата след Бостън.

Крейдер проби за Ню Йорк в 4:30 на втората с 19-ия си гол, пренасочвайки удар на Труба покрай Кочетков. Артеми Панарин също асистира и има точки в 30 от своите 36 мача този сезон. Той води Рейнджърс с 51 точки.

Но Мартинук бързо възстанови преднината от два гола на Каролина с втория си гол за сезона при 6:32 след грешна игра с шайбата от Шестъркин. Капитанът на Хърикейнс Джордан Стаал асистира.

В третата част Чатфийлд направи 4-1 при 1:33, преди Свечников да вкара отново, неговият осми за сезона, в 2:56. Бънтинг затвори резултата с деветия си резултат при 15:49.

Кочетков се подобри до 6-1-2 в последните си девет изяви за Каролина, докато Шестеркин прекъсна своята серия от пет победи.

Рейнджърс: домакин на Чикаго Блекхоукс в четвъртък вечер.

Урагани: Посетете Washington Capitals в петък вечер.