Светците осъзнаха потенциала си през седмица 17, но беше ли твърде късно?
AP News | 2024-01-03 | 03:02:20

НЮ ОРЛИАНС (AP) — Сега, когато Светиите от Ню Орлиънс избегнаха ужасяващата съдба да играят безсмислен футбол в края на сезона, всичко, което могат да направят се опитват да повторят най-скорошното си представяне — лесно сред най-добрите си по време на възходяща и долна кампания през 2023 г. — и се надяват, че съдбата ги благоволи.

Светците демонстрираха по време на победата си с 23-13 в Тампа Бей на Неделя, че са способни да овладеят контрола над мач срещу съперник, който се бори за плейофите, да преодолеят контузиите и да спечелят убедително със своя сезон на линия.

„Всичко щракаше; всичко се получи,” каза тайт енд Джуан Джонсън. „Защитата играеше леко, а нападението играеше много добре. Още от първото шофиране работихме на всички цилиндри.“

Ню Орлиънс намери крайната зона при началния си удар и остана отпред, изграждайки преднина от 20 точки през третата четвърт, което се оказа твърде много за преодоляване на водещите в NFC Юг Buccaneers.

Защитата на светците доведе до четири пропадания на Тампа Бей. Нападението на Ню Орлиънс така и не изкашля топката.

Дерек Кар, чиито пристъпи на непоследователност го караха да го освиркват понякога, беше ефективен и ефективен. Той завърши 24 от 32 подавания с два тъчдауна.

Дали едно от най-добрите и завършени изпълнения на Ню Орлиънс дойде твърде късно, скоро ще стане известно.

Светците (8 -8) се изравни с Buccaneers (8-8) в колоната за победи и загуби, но Tampa Bay държи тайбрека благодарение на превъзходния си рекорд срещу обикновени противници.

Все пак светците остават живи както в NFC South, така и в състезанията с уайлдкард, дори ако победата този уикенд не е достатъчна сама по себе си, за да осигури на Ню Орлиънс място след сезона.

„Гарантирани сме още една възможност да отида и да го докажа още малко“, каза треньорът Денис Алън. „Върху това ще се съсредоточим.“

КАКВО РАБОТИ

Защитата на паса на Ню Орлиънс се класира в топ 10 почти през целия сезон и в момента е девета. Светците също така се нареждат на пето място по прихващания на опит за пас (3,1%), след като Алонте Тейлър и Джонатан Ейбрам победиха Бейкър Мейфийлд.

КАКВО СЕ НУЖДАЕ ОТ ПОМОЩ

Подходът на защитата за защита на преднината в края предизвика ужас.

След като задуши Мейфийлд и нападението на Тампа Бей с агресивна, опортюнистична игра в продължение на три четвърти, Ню Орлиънс допусна пасове за тъчдаун от 22 и 47 ярда през последните осем минути. Светците също се отказаха от още едно приемане от 54 ярда през четвъртата четвърт, което можеше да струва по-скъпо, ако Трей Палмър не беше измъкнал топката, когато падна на земята, без да бъде докоснат.

„Ние' Трябва да поправя това, защото е непростимо да оставиш топката да мине над главата ти,” каза Алън, който ръководи защитата. „Когато попаднете в такива ситуации, играете добре толкова дълго време по един начин, не променяйте начина, по който играете.“

ЗАПАСИ СЕ

Производството на Джонсън беше паднало под очакванията през по-голямата част от този сезон, но в Tampa Bay 27-годишният, четвърти професионалист имаше осем уловки за 90 ярда и тъчдаун. Ейбрам направи най-добрия си мач този сезон с пет борави, едно прихващане, защитен пас и принудително опъване.

НАМАЛЕНИ ЗАПАСИ

Крис Олаве, който води Светците с 87 улова за 1067 ярда, изпита спад в производството в Tampa Bay, завършвайки с три улова за 26 ярда.

ТРАВМИ

Най-добрият бягащ бек Алвин Камара има изкълчен глезен, който го остави извън игра за второто полувреме в Тампа Бей. Линейният защитник Нефи Сюел беше отстранен с нещо, което изглеждаше сериозна контузия на коляното. Офанзивният играч Ландън Йънг също напусна с контузия в коляното.

КЛЮЧОВО НОМЕР

1 — Броят на началните офанзивни серии на Ню Орлиънс, които са завършили с тъчдаун този сезон, след като светците стигнаха до енд зоната при първото им притежание в Тампа Бей.

СЛЕДВАЩИ СТЪПКИ

Светците закриват редовния сезон у дома срещу Атланта. Ако Ню Орлиънс спечели, има нужда от загуба от Тампа Бей, за да спечели NFC South, или се нуждае от загуби както от Сиатъл, така и от Грийн Бей, за да вземе последното място за уайлд кард в плейофите на NFC.