T.J. Oshie направи хеттрик, тъй като Capitals спечелиха втората си поредна победа, като победиха Blues с 5-2
AP News | 2024-01-19 | 05:10:05

ВАШИНГТОН (AP) — T.J. Оши направи хеттрик срещу стария си отбор, Дилън Строум добави гол и асистенция, а Вашингтон Кепитълс спечели втория си пореден мач, като победи Сейнт Луис Блус с 5-2 в четвъртък вечер.

Оши , който изигра първите си седем сезона в НХЛ със сините, преди да бъде продаден на Вашингтон през 2015 г., се завърна след завръщането си след контузия на 11 януари. След като отбеляза два гола в силовата игра и добави празен гол 19,5 секунди преди края, той има пет гола в последните си четири мача, след като вкара само два в първите си 21 този сезон.

Това беше шестият хеттрик в кариерата на Оши и първи от 25 октомври 2021 г. Уместно, песента му за голове, „ Take Me Home, Country Roads”, свирен рано и често в нощта на кънтри музиката на Capitals.

Голът на Стрьом бе 16-ти за отбора му за сезона, а Макс Пасиорети асистира за първите два гола на Оши, за да му даде първия многоточков мач, откакто направи дебюта си за Кепитълс на 3 януари. Николас Обе-Кубел също вкара, задържайки шайбата защитника на Сейнт Луис Джъстин Фолк и покрай безпомощния вратар Джордан Бинингтън.

От другата страна на леда, Чарли Линдгрен направи 18 спасявания срещу един от бившите си отбори, за да подобри до 9-4-3 този сезон. Той е спрял 71 от последните 77 изстрела, с които се е изправил в три старта, откакто се завърна след двуседмично отсъствие поради контузия.

Вашингтон си върна капитана Алекс Овечкин, след като той пропусна последните три мача заради контузия в долната част на тялото. Овечкин асистира за гол на Строум 34 секунди след третата част.

Бившият нападател на Кепитълс Нейтън Уокър вкара два пъти, а Бинингтън спря 21 от 25-те удара, с които се изправи при загуба.

Сините имат загуби три поредни и четири от пет, откакто направи серия под временния треньор Дрю Банистър. Сега те са 8-6-1, откакто уволниха носителя на Купа Стенли за 2019 г. Крейг Берубе и повишиха Банистър от непълнолетните.

Нападателят на "сините" Адам Гаудет изигра първия си мач в НХЛ от април 2022 г., след като беше повикан в сряда, за да замени Каспери Капанен, който се очаква да отсъства поне четири седмици поради контузия в долната част на тялото.

СЛЕДВАЩО< /h2>

Тези отбори се срещат отново в събота вечер в Сейнт Луис, началото на пътуването от четири мача в Западната конференция за Столиците.