T-wolves удържат Clippers 109-105 с голяма помощ от Едуардс и Gobert
AP News | 2024-01-15 | 04:56:34

МИНЕАПОЛИС (AP) — Антъни Едуардс отбеляза 20 от своите 33 точки в третата четвърт, а Руди Gobert имаше 15 точки и 18 борби, за да помогне Минесота Тимбъруулвс се охладиха и победиха Лос Анджелис Клипърс със 109-105 в неделя.

Тройка от ъглов удар на Норман Пауъл — неговата шеста в мача — ограничи скока от 20-6 на Клипърс над четири- плюс минута, което намали дефицита им до 103-100. Гобер, който пропусна седем наказателни удара, включително по-ранни въздушни топки гръб към гръб, направи четири фаул удара в последната минута, за да избута Вълците до финалната линия в една нощ, когато те имаха 19 пропуснати топки и допуснаха 37 точки през четвъртата четвърт.

Карл-Антъни Таунс вкара 17 точки за водещите на Запад Уулвс (28-11), които държаха звездите на Клипърс Пол Джордж (16 точки) и Джеймс Хардън (14 точки) с общ резултат 9-за-33 стрелба от пода. Вълците, които водят НБА по отбелязване на голове в защита, имат 16-2 у дома и 20-6 срещу своята конференция.

Кауай Леонард имаше 26 точки и девет борби, за да насочи Клипърс (25-14), които бяха спечелили 17 от последните си 20 мача и осем от девет, преди да пристигнат в Минесота. Клипърс направиха Ивица Зубац драскотина в последната минута със стягане в мускула на десния прасец, а 7-футовият хърватин явно бе пропуснат при първото си отсъствие за сезона.

Гоберт имаше четири блокади за Вълците и получи удар с две ръце във врата от Теранс Ман, след като гардът на Клипърс реагира на висок екран през третата четвърт. Техният втренчен поглед не ескалира отвъд това, но напрежението от потенциалния преглед на двама опоненти след сезона беше очевидно в препълнената арена в една студена вечер

Пауъл вкара 24 точки, а Ръсел Уестбрук имаше 12 точки и 13 асистенции за Клипърс от резервната скамейка, за да компенсира пропуснатата вечер за Джордж и Хардън.

Зубак беше посочен като съмнителен, след което беше обявен като титуляр, когато съставите бяха публикувани половин час преди датата, но в крайна сметка той беше изключен за мача и заменен от Даниел Тейс. Мейсън Плъмли, който играе пестеливо откакто се завърна след контузия в коляното, също се присъедини към ротацията за тази нощ, докато Клипърс се опитваха да се борят със завидната колекция от големи мъже, събрани от Вълците.

Клипърс намериха своето с Хардън, странстващият гард, който получи много похвали за това, че върна обичайния си обем удари, за да пасне на натоварените Клипърс, откакто беше придобит от Филаделфия на 1 ноември в сделка, която поиска миналото лято. Клипърс са 18-4 с основния си стартов състав Джордж, Хардън, Леонард, Ман и Зубак.

Клипърс: Домакин на Оклахома Сити във вторник.

Timberwolves: Посетете Детройт в сряда.