Talor Gooch от LIV Golf получава специална покана за PGA Championship
AP News | 2024-05-06 | 21:41:18

Talor Gooch от LIV Golf получава участие в поне един голям турнир тази година. Той обяви в понеделник в социалните медии, че е получил покана да играе в PGA Championship следващата седмица.

Не се очаква PGA на Америка да пусне цялото поле до вторник, тъй като чака отговор от всички играчи, на които бяха предложени покани за Valhalla.

Поканата на Gooch е важна, защото той рядко играе извън графика на LIV Golf. Поканата му се основаваше единствено на представянето му във финансираната от Саудитска Арабия лига. Gooch спечели три пъти на LIV миналата година и спечели списъка с точки.

Кери Хей, директорът на шампионата в PGA на Америка, каза през последните две години, че комисията ще вземе предвид играчи от турнета от цял ​​свят свят.

„Разглеждаме всички списъци“, каза Хей през март. „Ако играчите заслужават, надяваме се, че ще ги поканим.“

PGA на Америка миналия месец каза, че Хоакин Ниман е получил покана. Нийман също получи специална покана за Мастърс - Аугуста Нешънъл цитира победата му на Откритото първенство на Австралия, без да споменава неговата LIV победа през февруари.

Гуч каза миналата седмица в Сингапур, че няма намерение да се присъедини към повече от 30 играчи на LIV, които планират да се опитат да се класират за Откритото първенство на САЩ. LIV събитията не предлагат точки за световната ранглиста и той падна до номер 644 в света.

Gooch имаше само една титла от PGA Tour, преди да избяга за съперника LIV през 2022 г.

Той беше сред по-откровените играчи в LIV, като веднъж сравни отборна победа с Ryder Cup. Той каза по-рано тази година, че ако Рори Макилрой трябваше да спечели Мастърс турнира и да завърши турнира от Големия шлем в кариерата, това ще трябва да дойде със звездичка заради всички играчи на LIV, които не са в полето на Мастърс.

Gooch в момента е номер 8 в класирането на LIV Golf, с две класирания в топ 5 в осем турнира тази година в лигата от 54 играчи, които се състезават в 54 дупки.

Той игра в три мейджъра миналата година, изравнявайки се на 34-то място в Мастърс турнира и пропусна мача с 36 дупки в PGA Championship и British Open.

Дейвид Пуиг от Испания също вероятно ще получи покана, повече от играта си извън LIV Golf. Puig спечели два пъти в Азиатското турне и има три други финала в топ 5 през последната година.

Други разглеждани играчи на LIV са Louis Oosthuizen и Dean Burmester, всеки от които спечели по два пъти в Южна Африка в края на миналата година година в турнири, одобрени съвместно от европейското турне.

PGA Championship е известен с това, че има най-силните полета сред четирите големи турнира. Традиционно кани всички от топ 100 в света, но това не е част от публикуваните критерии. Сред тези в топ 100 тази седмица е Патрик Рийд, който е играл във всички големи срещи за Мастърс през 2014 г.