Тъндър победи Меджик със 112-100, за да изравни Тимбъруулвс за лидерството в Западната конференция
AP News | 2024-01-14 | 05:48:18

ОКЛАХОМА СИТИ (AP) — Шай Гилгеус-Александър отбеляза 37 точки, а Тъндър от Оклахома Сити победи Орландо Меджик със 112-100 в събота вечер, за да изравни Минесота за преднината в Западната конференция.

Гилджъс-Александър отбеляза най-високия си сбор от точки, без да вкара тройка. Той пропусна и четирите си опита за 3 точки, но беше 13 от 16 в дъгата и направи 11 от 12 свободни хвърляния.

Джейлън Уилямс вкара 16 точки, а Чет Холмгрен добави 15, за да помогне на Тъндър да се подобри до 27-11.

Паоло Банчеро имаше 20 точки, девет борби и осем асистенции за Меджик, които загубиха третата си поредна загуба. От Орландо липсваха Франц Вагнер (изкълчване на десния глезен), Уендъл Картър младши (тендинит на дясното коляно), Маркел Фулц (поддържане на травма на лявото коляно), Гари Харис (разтежение на десния прасец) и Джо Ингълс (поддържане на травма на ляв глезен).

Това беше първият мач от редовния сезон между първите два избраника от драфта за 2022 г. Banchero, избраният номер 1 през тази година, беше новобранец на годината през миналия сезон. Холмгрен бе избран под номер 2 като цяло през 2022 г., преди да отпадне миналия сезон с контузия на крака. Той се очертава като един от фаворитите за Новобранец на годината този сезон.

Гилджъс-Александър вкара 22 точки през първото полувреме, за да помогне на Тъндър да поведат с 49-40 на почивката. Нито един играч на Орландо не отбеляза повече от шест точки през първото полувреме.

Гилджъс-Александър открадна топката, след което се насочи от другия край и отправи удар от неудобен ъгъл, докато беше фаулиран. Той изпълни наказателното хвърляне, за да повиши Тъндър със 72-60.

Джейлън Уилямс изцеди удар от вътрешността на полукорта в края на третата четвърт, за да изведе Оклахома Сити с 86-73 и Тъндър поведе с поне шест точки до края на пътя.

Magic: в Ню Йорк в понеделник вечер.

Thunder: в Лос Анджелис Лейкърс в понеделник вечер.