Тъндър преодоля пасива от 23 точки, за да победи Раптърс със 135-127 в двойно продължение
AP News | 2024-02-05 | 05:32:33

ОКЛАХОМА СИТИ (AP) — Джош Гиди отбеляза 24 точки, Шай Гилгеус-Александър имаше 23, а Оклахома Сити Тъндър преодоля 23 точки дефицит, за да победи Торонто Раптърс със 135-127 в двойно продължение в неделя вечер.

Чет Холмгрен и Лу Дорт добавиха по 22 точки, а Арън Уигинс имаше 20, за да помогне на Оклахома Сити да се подобри до 35-15. Thunder изравни отборен рекорд с 23 тройки от 63 опита.

RJ Barrett поведе Торонто с 23 точки. Скоти Барнс, Якоб Поелтл и бившият гард на Тъндър Денис Шрьодер отбелязаха по 19 точки. Раптърс направиха 14 от 35 тройки.

Дорт вкара шест точки във второто продължение, вкарвайки тройка, за да изведе Тъндър напред със 121-118 и реализира игра с 3 точки по-късно, за да направи 127-123.

Гилджъс-Александър, който не вкара поне 30 точки за първи път от 10 игри, направи 3 срещу 118 в първото продължение. След това той блокира удар на Гари Трент точно преди сирената, която щеше да спечели за Торонто.

Поставянето на Арън Уигинс изравни на 110 с 4,7 секунди до края на регулирането, а Барет пропусна да вкара тройка след изтичане на времето.

Тъндър пропусна 18 от 25 удара за 3 точки през първото полувреме и изоставаше с 16 точки на почивката. Раптърс поведоха със 76-53 в третата четвърт, преди Тъндър да направят серия 17-2, за да стигнат до 78-72 при оставащи 3:02.

Оклахома Сити игра без нападател Джалън Уилямс (изкълчен десен глезен ) и гард Исая Джо (натъртване на гръдната кост) за трети пореден мач. Уилямс е голмайстор номер 2 на отбора, а Джо води Тъндър по тройки.

Раптърс: в Ню Орлиънс в понеделник вечер.

Тъндър: в Юта във вторник вечер.

AP NBA: https:// apnews.com/hub/NBA