Тъндър записа най-високия си брой точки за сезона при победа със 146-107 над Уизардс
AP News | 2024-02-24 | 05:48:33

ОКЛАХОМА СИТИ (AP) — Шай Гилгеус-Александър вкара 30 точки и Оклахома Сити Тъндър победи Вашингтон Уизардс със 146-107 в петък вечер .

Чет Холмгрен добави 25 точки и 10 борби за Оклахома Сити, която стреля 59,8% от игра и 50% от 3 точки. Тъндър отбеляза най-високия си сбор от точки за сезона, засенчвайки своите 140 точки при победата над Сан Антонио на 24 януари.

С победата Тъндър се доближи до половин мач от Минесота за води в Западната конференция. Тимбъруулвс се изправят срещу Милуоки Бъкс по-късно в петък.

Оклахома Сити водеше с 80-57 на полувремето и 117-81 след три четвърти през нощта, когато организацията призна 10 бивши играчи като част от Thunder Legacy Weekend.

Джордан Пул вкара 21 точки от пейката, а Кори Кисперт добави 20 точки за Вашингтон (9-47), който загуби 10 поредни мача.

Оклахома Сити вкара 80 точки през първото полувреме и водеше с 23 точки на почивката. Гилджъс-Александър (20) и Холмгрен (19) комбинираха 39 точки при стрелба 16 за 21. Thunder стреляха 73,7% от игрището и 71,4% отвъд дъгата.

Преднината нарасна до 39 точки при тройка на Джейлин Уилямс в началото на четвъртата четвърт, когато треньорът на Оклахома Сити Марк Деньо, който навърши 39 години в петък, опразни пейката си. Тройка на Арън Уигинс при 1:24 оставащи точки — 20-те точки за отбора от далечно разстояние — направи резултата 147-101.

Вечер след като остана без гол в дебюта си за Оклахома Сити, Гордън Хейуърд завърши с осем точки при стрелба 3 от 7 за 15 минути.

Кенрих Уилямс добави 12 точки при четири тройки, включително три поредни по време на част от първата четвърт, когато Тъндър увеличи преднината си от 26-23 до 35-25.