Tar Heels победиха Boston College със 76-66, 8-а поредна победа с двуцифрено число
AP News | 2024-01-20 | 23:48:33

БОСТЪН (АП) — Ар Джей Дейвис вкара 16 точки, а Харисън Инграм вкара 11 с 13 борби в събота, за да изведе №4 Северна Каролина до своя осма поредна победа, победа със 76-66 над Бостън Колидж.

Всичките осем победи на Tar Heels са с двуцифрен резултат.

Армандо Бакот добави 10 точки и девет борби за Tar Heels (15-3, 7-0 Atlantic Coast Conference), които изоставаха през голяма част от първото полувреме и държаха само 68-63 преднина с три минути игра. BC (11-7, 2-5) не направи нова кошница.

Каролина направи пет от шест наказателни удара в края на отсечката, за да удължи поредицата си от победи с поне 10 точки, като Кормак Райън отбеляза чифт фаул удари с оставащи 38 секунди, за да направи мача 76-66.

>

Куинтен Пост вкара 19 с 10 борби за Бостън Колидж (11-7, 2-5), който загуби три от последните си четири мача. Каролина е победила БК в 17 от последните 18 опита.

BC водеше с цели шест точки в средата на първото полувреме и все още водеше с една, 31-30 в последната минута преди почивката. Но Каролина направи последните две кофи от полувремето, обратен скок от Инграм, за да поведе, и след това алей ооп към Джеймс Оконкуо точно преди сиренето, което направи 34-31.

Тар Хийлс отвориха. вторият с тройка на Дейвис и игра с 3 точки на Бакот, за да отвори преднина от девет точки.

Северна Каролина: домакин на Wake Forest в понеделник.

Boston College: във Virginia Tech във вторник вечер.