Търнър отбелязва 24, води Пейсърс при победата със 121-111 над водещия на Запад Тъндър
AP News | 2024-03-13 | 04:48:34

ОКЛАХОМА СИТИ (AP) — Майлс Тюнър отбеляза 24 точки, за да помогне на Индиана Пейсърс да победи Оклахома Сити Тъндър със 121-111 във вторник вечерта.

Тайрис Халибъртън имаше 18 точки и девет асистенции, а Паскал Сиаким добави 18 точки и 11 борби за Пейсърс, които стреляха 53,9% от игра и прекъснаха поредицата от три победи на Оклахома Сити.

Шай Гилгеус Александър отбеляза 30 точки и 10 борби, Лу Дорт отбеляза 18 точки, а Чет Холмгрен добави 15 точки и 13 борби за Тъндър, който се изравни с Денвър Нъгетс на върха в класирането на Западната конференция.

Гордън Хейуърд стартира за първи път от 11 мача, откакто бе разменен на Оклахома Сити, и отбеляза девет точки за 30 минути. Той започна на мястото на Джейлън Уилямс, който бе аут с изкълчен десен глезен. Уилямс е голмайстор номер 2 на Оклахома Сити този сезон с 19 точки на мач.

Индиана водеше с 56-40 с малко повече от минута до края на първото полувреме, преди Тъндър да започне. Оклахома Сити намали дефицита си до 58-46 на полувремето, след което отвори второто полувреме със серия 8-2, за да намали дефицита си до 60-54. Thunder най-накрая изравни мача на 80 с тройка на Lu Dort с около три минути преди края на четвъртината и взеха преднина с 85-84 с тройка на Isaiah Joe минута по-късно. Индиана затвори силно четвъртината, за да поведе с 94-87 в четвъртата.

Индиана водеше със 115-109 с 45,6 секунди преди игра и владееше топката. Лу Дорт от Оклахома Сити беше повикан за фаулиране на ръката на Андрю Нембхард от Индиана в края на часовника за удар, а Оклахома Сити предизвика. Беше неуспешно и Нембхард изпълни и двете наказателни удара, за да помогне на Индиана да запази контрола.

Пейсърс: Приемете Чикаго Булс в сряда вечер.

Тъндър: Приемете Далас Маверикс в четвъртък вечер.