Търнър отбелязва рекордните за сезона 33 точки при победата на Пейсърс със 133-111 над Маверикс
AP News | 2024-02-26 | 02:56:34

ИНДИАНАПОЛИС (AP) — Майлс Търнър отбеляза рекордните за сезона 33 точки, Тайрис Халибъртън добави 17 точки и 10 асистенции и Индиана Пейсърс победи Далас със 133-111 в неделя вечерта, за да прекъсне най-добрата серия от седем победи на Маверикс в Западната конференция.

Лука Дончич завърши с 33 точки, шест асистенции и шест борби за Маверикс, които вкараха 47% от полето, но позволи на Индиана да стреля с 56% и да направи 14 тройки. Кайри Ървинг имаше 29 точки и шест борби за Далас.

Единствени тройки от Андрю Нембхард и Халибъртън отвориха мача в средата на четвъртата четвърт, тласкайки Пейсърс напред със 120-102. Далас, който беше на четири по-рано в последния период, по-късно изоставаше с цели 22.

Нембхард и Бен Шепард вкараха по 15 за Индиана, която спечели три поредни победи, за да затвърди слабото си задържане на шесто място на Изток. Бенедикт Матюрин добави 14 точки, 11 борби и пет асистенции.

Дончич, който води лигата със средно 34,3 точки на мач този сезон, имаше 25 през първото полувреме в мач срещу най-резултатния отбор в лигата. Индиана влезе със средно 123,8 точки на мач.

Нито една от страните не водеше с повече от осем в първото полувреме, което завърши с Индиана напред с 67-60. Беше равен на 32 в края на първото тримесечие. Пейсърс донесоха преднина от 100-91 до четвъртото място.

Индиана игра без титулярното крило Арън Несмит, отбелязвайки средно 12,6 точки на мач, поради изкълчен десен глезен.

Маверикс издържаха резервния гард Данте Ексъм (9,2 точки на мач), но се надяват да го върнат във вторник, след като пропусна един месец заради бурсит на коляното.

Маверикс: Продължете пътуването си с четири мача във вторник вечерта срещу Кливланд Кавалиърс.

Пейсърс: Приемете Торонто Раптърс в понеделник вечер.