Търнър, Пейсърс преодоляха отсъствието на Халибъртън и победиха Уизардс със 112-104
AP News | 2024-01-11 | 04:57:19

ИНДИАНАПОЛИС (AP) — Майлс Търнър имаше 18 точки и 13 борби, а Индиана Пейсърс преодоля отсъствието на звездния гард Тайрийс Халибъртън и победи Вашингтон Уизърдс със 112-104 в сряда вечерта.

Индиана спечели осем от девет, докато Вашингтон загуби шест поредни.

Халибъртън, лидерът в асистенциите в НБА и лидерът в резултата на Индиана, опъна лявото си сухожилие в понеделник вечер при домакинска победа със 133-131 над Бостън. Той ще бъде преоценен след две седмици.

Брус Браун и Бенедикт Матюрин добавиха по 16 точки за Пейсърс. Оби Топин добави 15 точки, а Браун също имаше девет борби и шест асистенции.

Джордан Пул поведе Вашингтон с 28 точки. Кори Киспърт отбеляза 15 точки, всичките през първото полувреме. Дени Авдия също имаше 15.

Изоставайки 55-54 на полувремето, Пейсърс отбелязаха първите 10 точки от третата четвърт, за да поведат с 64-55. Индиана продължи да води с 89-80 след три четвърти. Джордан Нвора осигури лифт със седем точки през периода.

Нападателят на Пейсърс Джейлън Смит беше късна драскотина поради болка в кръста. Wizards бяха без Ландри Шамет поради лични причини.

Уизардс: В Атланта в събота вечер.

Пейсърс: В Атланта в петък вечер, за да открият пътуване от шест мача.