Татар вкара при дузпи, издигна Кракен до победа с 2-1 над Айлъндърс
AP News | 2024-02-14 | 05:48:35

НЮ ЙОРК (AP) — Томас Татар отбеляза единствения гол в дузпа и Сиатъл Кракен победи Ню Йорк Айлъндърс с 2-1 във вторник вечер .

Мати Бениерс вкара в редовното време, Филип Грубауер направи 26 спасявания, а Кракен прекъсна поредица от три загуби.

Кайл Палмиери вкара, а Иля Сорокин спря 29 удара във секундата на Ню Йорк последователно поражение.

Татар използва серия от декове и удар от форхенд, за да победи Сорокин. Нападателите на Islanders Оливър Уолстрьом, Бо Хорват и Матю Барзал бяха отказани при дузпите.

Айлъндърс получиха сигнал за препъване в офанзивната зона и Палмиери беше изпратен в наказателното поле в 3:11 часа на продължението. Джейдън Шварц отхвърли силовата игра, когато беше наказан за резки удари при 4:28.

Палмиери вкара гол от пауърплей, за да изравни 1-всичко в 14:37 на втория период. Барзал намери своя съотборник съвсем сам на върха на гънката и Палмиери удължи точковата си серия до шест мача в кариерата си. Защитникът на Ню Йорк Ноа Добсън също асистира.

Сорокин спря Брандън Танев при откъсване с ръка малко преди Палмиери да изравни резултата.

Бениерс даде преднина на Кракен с 1-0 при 5 :27 от началния период, когато победи Сорокин от страната на блокера. Джаред Маккан получи основната асистенция.

Грубауер започна първия си мач от 9 декември. Пазачът на мрежата в Сиатъл получи контузия в долната част на тялото срещу Минесота и беше активиран като контузен резерв по-рано тази седмица. Той се обличаше като дубльор през последните няколко мача.

STADIUM SERIES LEGACY PROJECT

The Islanders, Islanders Children’s Foundation и NHL обявиха многогодишен ангажимент към различни форми на адаптивен хокей. Special Olympics New York, Long Island Rough Riders (хокей с шейни) и Long Island Blues (специален хокей) получиха финансиране, като последните две организации също получиха време на лед в The Park в UBS Arena.

НАГОРЕ СЛЕДВА

Kraken: Завършете пътуване с четири мача в четвъртък срещу Бостън.

Айлъндърс: Приемете съперника Ню Йорк Рейнджърс на открито в неделя следобед на стадион MetLife в Ню Джърси като част от Stadium Series 2024.