Таунс отбеляза рекордните за франчайз 62 точки, но Хорнетс се събраха за победа със 128-125 над Тимбъруулвс
AP News | 2024-01-23 | 05:56:17

МИНЕАПОЛИС (AP) — Карл-Антъни Таунс отбеляза рекордните за франчайз 62 точки, включително 44 през първото полувреме, но Шарлът Хорнетс изтри пасива от 18 точки и изуми Минесота Тимбъруулвс със 128-125 в понеделник вечер.

Таунс успя да спечели само четири точки при стрелба 2 за 10 през четвъртата четвърт, когато Тимбъруулвс бяха надиграни с 36 -18. Той смяташе, че е бил фаулиран при удар към коша в последните секунди и Минесота изоставаше с една, след което не успя да направи опит за 3 точки при последното притежание.

Майлс Бриджис вкара 28 точки, а Брандън Милър имаше 27 за Хорнетс. Лики Блек изтръгна топката от Таунс по пътя му към коша, за да запази 10-ата победа на Хорнетс за сезона.

Шарлот продължи завинаги със 122-121 на плавника на P.J. Washington с оставащи 3:21. ЛаМело Бол добави 18 точки за Хорнетс, които бяха загубили седем от последните си осем мача и имаха третата най-лоша оценка в Източната конференция в понеделник.

Таунс завърши 21 за 35 от пода, включително 10 за 15 от 3 точки, и сега притежава трите най-добри резултата в 35-годишната история на Уулвс.

Вълците изолираха Таунс с 12 секунди до края, но Блек блокира неговия опит за спускане, след което отбеляза чифт свободни хвърляния в другия край.

Отчаянието на Таунс 3 в последната секунда гарантира 21-вия път в историята на НБА, когато играч е отбелязал 60 или повече точки при загуба.

Топката се върна след отсъствие от един мач поради възпален десен глезен. Той бе пропуснал 20 мача, преди да играе в четири поредни, след което изчака загубата на Хорнетс с 97-89 срещу Филаделфия в събота. център Вашингтон титуляр за контузения Ник Ричардс (изкълчване на десния глезен). Центърът Марк Уилямс и нападателят Гордън Хейуърд продължават да се възстановяват съответно от контузия в долната част на гърба и разтежение на левия прасец.

Нападателят Коди Мартин също пропусна мача в понеделник с контузия на дясното коляно.