Таунс вкарва 40, а Едуардс има 37 като Тимбъруулвс е начело на Пейсърс с къси играчи 127-109
AP News | 2023-12-17 | 05:40:18

МИНЕАПОЛИС (AP) — Карл-Антъни Таунс вкара най-високите за сезона 40 точки и грабна 12 борби, Антъни Едуардс добави 37 точки и Минесота Тимбъруулвс се отдръпна през второто полувреме, за да доминира над Индиана Пейсърс с малко играчи със 127-109 в събота.

Наз Рийд добави 17 точки за Минесота, сега 11-1 у дома и изравни с Бостън за най-добрият рекорд в лигата при 19-5.

Минесота отбеляза най-високите за сезона стрелби от 55,8% от полето, включително най-добрите за сезона 60% (18 за 30) извън дъгата.

Брус Браун и Арън Несмит вкараха 17 точки за Пейсърс. Майлс Търнър, Т. Дж. Макконъл и Айзая Джаксън също отбелязаха двуцифрени резултати, докато Индиана отбеляза 50%, но загуби три поредни за първи път този сезон.

Играйки третия си гостуващ мач за четири вечери, Индиана беше без голмайстора Тайрис Халибъртън, който получи натъртено ляво коляно в петък при загубата със 137-123 във Вашингтон. Освен това Пейсърс не пристигнаха в Минесота до събота следобед, след като механичните проблеми на самолета ги принудиха да останат във Вашингтон в петък вечерта.

Водещият реализатор на отбора с 25,7 точки на мач и лидер в лигата по асистенции с 12 на мач, Халибъртън стреля 51,5% от игра и 43,5% от 3 точки. Треньорът на Пейсърс Рик Карлайл не предостави график за това колко дълго ще отсъства Халибъртън.

Таунс имаше най-високия си резултат след най-добрите в кариерата си 60 точки на 14 март 2022 г. Едуардс завърши с една точка по-малко от сезона си Високо. Двамата комбинираха 54 от първите 75 точки на Уулвс: по 27 всяка.

Таунс имаше 20 точки в средата на втората четвърт, но балансираната атака на Индиана доведе Пейсърс до шест, преди Едуардс да поеме.

Той вкара 14 от 18-те си точки през втората четвърт през последните четири минути, включително квартет от 3 секунди и обратно отлагане в последните секунди за преднина от 57-55 при прекъсване.

Едуардс току-що беше девет точки при 3-за-19 стрелба и 0-за-3 от дълбочина при победата със 119-101 срещу Далас в четвъртък.

По две тройки на Наз Рийд и Трой Браун младши, притиснати около тази на Руди Гобер блок на опита за слагане на Несмит подчерта скок от 12-4, за да повиши Минесота с 87-71 в средата на третата четвърт. Игра за три точки от Таунс в последната минута на четвъртинката увеличи преднината до 19.

Стартовият нападател на Минесота Джейдън Макданиелс напусна мача с натъртена опашна кост.

Пейсърс: У дома срещу Лос Анджелис Клипърс в понеделник.

Тимбъруулвс: В Маями в понеделник.