Тай Франс хоумърс, Брайън У печели първата си победа и Маринърс победиха Роялс с 4-2
AP News | 2024-05-15 | 01:25:19

СИАТЪЛ (АП) — Тай Франс хоумира за втори път в три мача, Брайън Уу допусна едно надхвърляне на 5 1 /3 ининга за първата му победа и Сиатъл Маринърс победиха Канзас Сити Роялс с 4-2 в сряда.

Моряците взеха две от три от Роялс и спечелиха осем от последните си девет серии. Сиатъл ще тръгне на ключово пътешествие от 10 мача на източното крайбрежие, четири мача над .500 и ще води AL West.

Франция удари самостоятелен удар срещу титуляра на Канзас Сити Алек Марш в четвъртия ининг за даде преднина на Сиатъл с 2-0. Франция също домакинства в понеделник при откриването на серията.

Сиатъл също получи неспечелено бягане във втория ининг, след като Адам Фрейзър не успя да изведе чисто партер на Луис Уриас зад третата база със заредени бази и Маринърс добавен на два ключа закъснява. Джош Рохас записа двукратен RBI сингъл в седмия ининг, а Люк Рейли добави RBI сингъл в осмия.

Woo (1-0) премина през първите пет ининга, допускайки само едно попадение, преди да се натъкне на задръстване в шестия ининг. Уу имаше дълъг пети ининг в дугаута поради смяна на съдията между горната и долната част на ининга, тъй като домашният съдия Джим Улф беше заменен поради предпазни причини, след като извади фаул топка от маската.

Когато Woo се върна за шестия, той не беше толкова остър и веднага се натъкна на проблеми с две сингъла и разходка. Боби Уит-младши направи жертвен удар, за да вкара гол на Фреди Фермин, но реливерът Гейб Спайер сложи край на заплахата, като получи фаул от Вини Паскуантино и удари Салвадор Перес, за да сложи край на ининга.

Witt също имаше RBI groundout в осмия, който отбеляза Fermin. Андрес Муньос получи последните пет аута за седмото си спасяване, заобикаляйки грешка на Уриас при деветото.

Woo зачеркна пет и измина само един. Първият му старт за сезона миналия петък беше прекъснат поради стягане в дясната предмишница след дълъг ининг в дупката.

Марш (3-1) допусна само един спечелен пробег, но допусна първата си загуба за сезона. Той удари седем и допусна само два спечелени ръна в последните си четири старта заедно.

СТАЯ НА ТРЕНИТОРА

Маринърс: 2B Хорхе Поланко (подколенно сухожилие) и DH Мич Гарвър (гръб) бяха извън състава за втори пореден ден. И двамата могат да се върнат в петък в Балтимор.

И двата отбора излизат в четвъртък. Роялс се завръщат у дома, за да открият серия от три мача с Оукланд в петък, докато Сиатъл започва пътуване с 10 мача в Балтимор в петък.