Тайланд побеждава Киргизстан с 2-0 в Купата на Азия след голове на Супачай Чайдед
AP News | 2024-01-16 | 19:33:18

АЛ-РАЙЯН, Катар (AP) — Супачай Чайдед отбеляза и двата гола на Тайланд при победата с 2-0 над Киргизстан в Купата на Азия на Вторник.

Супачай отбеляза във всяко полувреме в мача от група F на стадион „Абдула бин Халифа“.

Тайланд доминираше и можеше да отбележи два гола в началото, когато Супачок Сарачат удари гредата и Суфанат Муеанта имаше усилие от напречната греда.

Супачай направи доминацията на своя отбор отчитаща се в 26-ата минута, когато реализира рекултивирана топка, след като ударът на Бордин Пхала беше спасен от вратаря на Киргизстан Ержан Токотаев.

Супачай вкара втория си гол три минути след почивката с ново завършване отблизо, докато Киргизстан се бореше да се справи с центриране в наказателното поле.