Тайлър Херо вкара 21 точки, Хийт се отдръпна в 4-та четвърт, за да победи Лейкърс със 110-96
AP News | 2024-01-04 | 07:48:05

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Тайлър Херо вкара 21 точки, Дънкан Робинсън имаше 11 от своите 13 точки в четвъртата четвърт и Маями Хийт победи Лос Анджелис Лейкърс със 110-96 в сряда вечерта.

Хайме Джакес младши добави 16 точки, а Никола Йович и Бам Адебайо отбелязаха по 15, като всичките осем играчи на Маями, които видяха действие, отбелязаха двуцифрени точки. Кевин Лав отбеляза рекордните за сезона 14 борби и 10 точки.

Маями остана без Джими Бътлър за шести път в седем мача заради раздразнение в десния му крак.

Антъни Дейвис имаше 29 точки и 18 борби за Лос Анджелис. Остин Рийвс добави 24 точки.

Хийт стреляха само 39,1% от терена през първите три четвърти, но бяха 14 от 24 през четвъртата, включително 6 от 11 за тройки.

Лейкърс бяха само 4 от 30 по тройки и направиха 15 от 22-те си загуби през първото полувреме, като загубиха за девети път в последните си 12 мача. ЛеБрон Джеймс беше 6 от 18 от полето и завърши с 12 точки.

Покриването на Лав след крадена топка даде на Хийт преднина от 43-31 с 4:22 оставащи в първото полувреме.

Маями имаше предимство от 43-35 на полувремето, преди Лейкърс бавно да започнат да се връщат през втората част. Пропускането и наказателното хвърляне на Крисчън Ууд, за да завърши игра за 3 точки, доведоха Лос Анджелис до 74-72 в началото на четвъртата четвърт, преди Маями да отговори с поредица от 10-2, включваща тройки от Робинсън и Джакес.

The Heat го постави извън обсега с 15-6 серия по време на четириминутен участък в средата на четвъртата четвърт.

Heat: Завършете пет мача пътуване срещу Финикс в петък вечер.

Лейкърс: домакин на Мемфис в петък вечер.