Тайлър Херо вкарва 33, Бътлър добавя 25, докато Хийт изпревари Хоукс със 117-111 в 2 OT
AP News | 2024-04-10 | 04:49:18

АТЛАНТА (AP) — Тайлър Херо отбеляза четири от своите 33 точки във второто продължение и Маями Хийт изпревари Атланта Хоукс 117-111 във вторник вечер.

Джими Бътлър имаше 25 точки и девет асистенции, а Никоа Йович добави 23 точки и осем борби, като Хийт спечели за пети път в седем мача.

С победата Маями остана на половин мач зад Филаделфия 76-ърс, на осмо място в класирането на Източната конференция.

Деджунте Мъри имаше 29 точки, 13 борби и 13 асистенции за 49 минути за Хоукс. Де'Андре Хънтър завърши с 23 точки и 10 борби.

Хоукс са на 10-о място в конференцията, мач зад Чикаго Булс.

Мъри пропусна потенциален мач за победа 3 точки в края на първото продължение.

Хийт овладяха последното регулиране с равен резултат 101. Херо пропусна лошо при отчаян опит за 3 точки, след като Бътлър прекъсна времето. Бътлър вкара последните 10 точки за Хийт в редовното време.

Хийт контролираха рано и водеха с 12 на полувремето. Хоукс направиха серия от 19-6 през третата четвърт и изравниха мача на 75. Хънтър имаше девет точки по време на спурта. Джалън Джонсън обърна десния си глезен по време на бягането и тръгна обратно към съблекалнята. Той не се върна и завърши с 13 точки и осем борби

Хийт бяха без титуляри Тери Розиър (врат) и Дънкан Робинсън (гръб).

Hawks All-Star Trae Young поднови тренировки за първи път след операцията му за скъсана връзка на левия пети пръст, но не получи разрешение да играе в мач.

Жега: Да бъде домакин на Далас Маверикс в сряда.

Хоукс: Играйте последния си домакински мач от редовния сезон срещу Хорнетс в сряда.