Тайлър Колек вкарва най-добрите в кариерата си 32 точки, за да поведе № 9 Маркет зад Виланова 85-80
AP News | 2024-01-31 | 04:40:48

ВИЛАНОВА, Пенсилвания (AP) — Тайлър Колек отбеляза пет тройки и отбеляза рекордните за кариерата си 32 точки, за да поведе Номер 9 Маркет до петата си поредна победа, 85-80 над Виланова във вторник вечерта.

Колек събра Златните орли (16-5, 7-3 Голям Изток), след като пропиляха преднина от 20 точки . С дивите котки в изпарения след серия от 34-10, която им даде преднина, Колек се свърза с четири 3-ки, които разпалиха Златните орли

Той удари два прави за преднина от 56-51. Колек, който вече отбеляза 1000 точки в кариерата си, вкара още 3 за преднина от 62-56 и още една за преднина от седем точки, което помогна на Маркет да удържи трудната победа.

Колек беше 10 от 20 от пода и 7 от 8 на линията за наказателно хвърляне.

Ти Джей Бамба и Ерик Диксън поведоха Виланова (11-10, 4-6) с по 24 точки. Диксън отбеляза късен 3, който направи резултата 81-78 38 секунди преди края, само за Колак да подпечата победата от фаул линията.

Веднъж национална сила с две национални шампионати през последното десетилетие, Дивите котки загубиха пет поредни мача за първи път от края на сезон 2011.

Треньорът на Виланова Кайл Нептун беше леко освиркван въведения преди мача от фенбаза, която рядко се обръща сама.

Златните орли — които започнаха занасянето на Виланова с победа с 87-74 преди две седмици — след това се натрупаха в мизерията на Главната линия. Без тройка Маркет поведе с 15-2 само след 6 1/2 минути от мача.

Нептун пъхна ръце в джобовете на костюма си и закрачи близо до линията за наказателни удари, докато Дивите котки обявиха 30-секундно прекъсване за прегрупиране. Маркет удари 11 от първите си 14 удара и поведе с 15 по пътя към откриване на предимство от 37-17.

Тъй като треньорът на Залата на славата Джей Райт седеше само на пет реда от корта, феновете на Wildcats отново освиркваха играта изглеждаше готова да излезе недостижима. Един ученик от Виланова носеше тениска с надраскан „Огнен Нептун“ отпред.

Дори и с поредицата от загуби, Wildcats всъщност бяха фаворити с 2 1/2 точки на върха, според FanDuel SportsBook. Дори и с поредицата от загуби, Wildcats все още бяха на ръба на голямата заявка в турнира на NCAA, като последни четири аут, според Bracketology.

Wildcats имаха известна битка.

Марк Армстронг удари въртящо се полагане и зарови 3 при клаксона, което затвори серия 14-2, за да завърши полувремето и дръпна Wildcats в рамките на осем. Виланова изтри целия дефицит от 20 точки, за да поведе с 48-47 в началото на втората част.

Маркет: Златните орли спечелиха три мача като гост по време на своята победна серия. Те победиха Виланова без Кам Джоунс (глезен), който има средно 13,9 точки на мач. Тре Норман удари коляно в тила през първото полувреме. Чейс Рос даде тласък на Маркет с 11 точки в първия му мач от 6 януари насам. Той беше извън терените поради контузия в рамото.

Виланова: Докато освиркванията може да валят върху Нептун, Дивите котки може да са разумни да помнете какво се случва, когато проповядват търпение. Райт не участва в турнира на NCAA до четвъртия си сезон.