Тайлър Тофоли вкара два гола, Джетс преодоляха Блу Джакетс с 6-1
AP News | 2024-03-18 | 02:56:47

КЪЛЪМБЪС, Охайо (AP) — Тайлър Тофоли отбеляза два гола и добави асистенция, повеждайки Уинипег Джетс пред Кълъмбъс Блу Джакетс с 6-1 в неделя вечер .

Николай Елерс записа гол и асистенция, а Кайл Конър, Логан Стенли и Владислав Наместников също отбелязаха. Шон Монахан добави две асистенции, а Конър Хелбуйк спря 30 удара за Джетс, които се изравниха с Далас Старс и Колорадо Авеланш на върха в Централната дивизия.

Брендън Гаунс отбеляза, а Елвис Мерзликинс спря 21 удара за Кълъмбъс, което загуби четири от последните си пет, включително три от четири у дома. Сините якета остават последни в Дивизията Метрополитън.

Конър хвърли Уинипег на дъската при първия удар в играта, широко отворена китка от слота с изминало 1:26. Основната асистенция на Марк Шайфеле му даде 40 за сезона за шести път в кариерата му.

След това Уинипег използва втори период с четири гола, за да отвори мача, отбелязвайки рано и често.

Елерс направи 2-0 при 1:10, преди Тофоли да го последва в 9:45 с третия си гол в два мача, откакто беше придобит от Ню Джърси Девилс.

Гол без асистенция от Стенли в 12:00 и резултатът на Наместников при 18:24 дадоха преднина на Уинипег с 5-0 след 40 минути.

В третия период Блу Джакетс отбелязаха рано, като Гонс направи 5-1 39 секунди след изпускането на шайбата, в четвъртия си мач, откакто беше повикан от АХЛ Кливланд. Уинипег смяташе, че увеличи преднината при 4:34, но голът на Морган Барън беше отменен с висок удар.

Тофоли допълни резултата с втория си гол при 17:34 от третия.

Победата е втора поредна за Jet и поставя началото на пътуване от пет мача.

Jets: Посетете Ню Йорк Рейнджърс във вторник вечер.

Blue Jackets: Посетете Детройт във вторник вечер.