Тайрийс Халибъртън има 20 асистенции при победата на Пейсърс със 120-104 над Булс
AP News | 2023-12-29 | 06:00:33

ЧИКАГО (AP) — Лидерът в асистенциите в НБА Тайрийз Халибъртън има рекорд в кариерата си 20 без промяна и вкара 21 точки, за да помогне на Индиана Пейсърс да устоят Чикаго Булс със 120-104 в четвъртък вечерта.

Под съмнение за игра преди мача поради болки в кръста, стана петият играч в историята на НБА, който има 20 или повече асистенции без загуба, след Кевин Портър (1978), Джон Лукас (1983), Рики Грийн (1984) и Крис Пол (2016).

Майлс Търнър поведе Индиана с 24 точки, а Бъди Хийлд добави 19 точки. Пейсърс с висок резултат бяха 19 от 42 от 3 точки по пътя към втората си поредна победа.

Халибъртън направи три късни тройки, за да потуши яростното рали на Булс, което ги накара да поведат с 93-90 с осем оставащи минути, след като изоставаха с цели 25.

Халибъртън асистира за тройка на Хийлд, която увеличи преднината на Пейсърс до 19 в началото на третата четвърт и ликуващо изобрази сигнал за таймаут към резервната скамейка на Чикаго в знак на празнуване, но Булс направиха 14-1 и го намалиха до 85-77 влиза в четвъртия.

Патрик Уилямс поведе Чикаго с 22 точки, а Демар Дерозан имаше 21. Надупените от контузии Булс загубиха две от последните си три на фона на шест мача домакинство.

Коби Уайт спечели голяма част от отслабването в нападение, докато гардът на All-Star Зак Лавин пропусна последните 14 мача поради възпаление на десния крак, но се пребори до 5-за-19 стрелба вечер, като вкара 16 точки.

Пейсърс: Домакин на Ню Йорк в събота вечер.

Булс: Домакин на Филаделфия в събота вечер.