Тайрийс Халибъртън има 25 точки и 13 асистенции при победата на Пейсърс със 129-115 над Пистънс
AP News | 2024-02-23 | 04:40:20

ИНДИАНАПОЛИС (AP) — Играчът на звездите Тайрийс Халибъртън има 25 точки и 13 асистенции, за да помогне на Индиана Пейсърс да победят НБА- най-лошият Детройт Пистънс 129-115 в четвъртък вечерта.

След като завърши вечерта с 32 точки в неделя в Мача на звездите на НБА на домашния си паркет в Gainbridge Fieldhouse, Халибъртън имаше своя 15-ти мач за сезона с най-малко 25 точки и 10 асистенции.

Паскал Сиакам добави 20 точки за Индиана. T.J. Макконъл записа 16 точки, шест борби и пет асистенции, а Майлс Търнър завърши с 13 точки и 11 борби.

Кейд Кънингам записа 30 точки и осем асистенции за Детройт, а Джейлън Дюрън добави 15 точки и 13 борби. Пистънс загубиха четири поредни, за да паднат до 8-47. Те са 4-24 на път.

Началото на домакинството от четири мача след почивката в Мача на звездите започна с изоставане на Индиана с 14-13, преди Халибъртън да вкара тройки за три последователни притежания. Пейсърс водеха с 42-25 в края на първата четвърт.

Халибъртън имаше 16 точки и пет асистенции през първото полувреме, докато Пейсърс поведоха със 72-43. Преднината достигна 31 точки през третата четвърт.

Пистънс: домакин на Орландо в събота вечер.

Пейсърс: домакин на Далас в неделя.