Тайрийс Хънтър има най-добри за сезона 23 точки, номер 21 Тексас победи UNC Грийнсбъро 72-37
AP News | 2023-12-30 | 05:32:49

ОСТИН, Тексас (AP) — Тайрийс Хънтър имаше рекорд за сезона 23 точки и добави седем асистенции, за да помогне на номер 21 Тексас победи UNC Greensboro със 72-37 в петък вечер.

Хънтър има средно 16,3 точки в последните си четири мача. В петък Хънтър беше 8 от 12 от полето, включително 3 от 4 тройки. Той направи само една загуба, хвана шест борби и оглави защита, която ограничи спартанците до 29,8% от играта.

Кадин Шедрик вкара 11 точки за Тексас (10-2), който стреля 47,2% и направи 10 от 23 тройки. Дилън Мичъл имаше четири блокади, съответстващи на най-добрия резултат в кариерата за второкласника с височина 6 фута и 8.

Майкъл Браун-Джоунс, водещият реализатор и борец за UNC Грийнсбъро (9-4), пропусна четвъртия си пореден мач заради контузия в долната част на тялото. Кейшон Лангли поведе Спартанс с 15 точки. Jalen Breath имаше осем борби.

Хънтър имаше 16 точки, пет асистенции и четири борби през първото полувреме. Дългохорните водеха с 36-22 на почивката, въпреки че се бореха за магия, оставайки без голове повече от шест минути, преди да завършат с поредица от 9-0. Хънтър вкара пет от деветте точки и асистира за още две.

Тексас започна второто полувреме с натискане 9-2.

UNC Грийнсбъро: Спартанците преживяха тежко време без 6-футовия и 8 Браун- Джоунс, също губейки от Маршал и Хай Пойнт. Те победиха Virginia University of Lynchburg без него. Браун-Джоунс отбелязва средно 19,4 точки на мач, което е почти два пъти повече от продукцията му през миналия сезон. Той вкара 17 точки при победа със 78-72 на тогавашния номер. 14 Арканзас на 17 ноември.

Тексас: Дилън Дису има средно 12,3 точки от пейката, включително девет срещу UNC Greensboro, по време на първите си три мача след осеммесечно отсъствие, докато се възстановяваше от операция на левия си крак. Disu беше на покачване, преди да получи контузията в началото на регионален полуфинален мач от турнира на NCAA срещу Xavier. Той записа средно по 19,5 точки в четири мача преди контузията.

UNC Грийнсбъро: домакинства Фърман в сряда вечер в първия мач на Южната конференция.

Тексас: Домакин е на UT Arlington на 1 януари.

___ Получавайте сигнали за анкети и актуализации за топ 25 баскетбола на AP през целия сезон. Регистрирайте се тук ___ AP College Basketball: https://apnews.com/hub/ap-top-25-college-basketball-poll и https://apnews.com/hub/college-basketball