Тайсън Фьорстър вкара два гола и Флайърс оглави Сенаторс с 4-2
AP News | 2024-03-03 | 05:08:36

ФИЛАДЕЛФИЯ (AP) — Тайсън Фьорстър отбеляза два гола в рамките на 45 секунди, Феликс Сандстрьом направи 24 спасявания в сезонния си дебют и Филаделфия Флайърс победи Отава Сенаторс с 4-2 в събота вечерта.

Фоерстър наруши резултата 1-1 с 47 секунди до края на втория период, като извади отскочила шайба от лицево лице и отправи удар, който мина над ръкавицата на вратаря на Отава Мадс Согаард.

След това Фьорстър вкара петия гол от дузпа за Филаделфия в НХЛ за сезона с две секунди до края на периода.

Фоерстър, с 16 гола, има силен сезон за новобранци и е вкарал повече голове от всички, освен двама други новобранци __ Конър Бедард от Чикаго и Марко Роси от Минесота, които имат по 17.

Владимир Тарасенко и Томас Шабот отбелязаха за Отава, която загуби четвъртия си пореден мач.

Сандстром, който прекара сезона във филиала на Флайърс в АХЛ, беше извикан в петък, за да служи като резерва. Тъй като Flyers играеха една след друга, той беше тласнат в действие и беше впечатляващ, особено когато Flyers бяха с малко играчи. Той направи няколко големи спасявания, за да държи Отава извън таблото, включително спасяване с ръкавица на Шабот в последната минута, за да попречи на Сенаторите да изравнят играта.

Джоел Фараби откри резултата за Флайърс, пренасочвайки точков удар от Ник Сийлър покрай Согаард за неговия 18-ти гол за сезона. Кам Йорк добави гол на празна врата една секунда преди края. Согаард завърши с 36 спасявания.

Флайърс победиха Сенаторите за първи път този сезон, след като загубиха четири поредни и 6 от 7 преди събота.

Сенатори: Посетете Ducks в сряда вечер.

Flyers: Приемете Blues в понеделник вечер.