Тексас се издига до номер 3 в топ 25 на AP за жени след Южна Каролина, щат Охайо; Айова пада до номер 6
AP News | 2024-02-26 | 19:08:49

Тексас се издигна до най-високото си класиране от повече от година в анкетата на Асошиейтед прес за Топ 25 на женския баскетбол в понеделник след още една седмица на сътресения сред най-добрите отбори.

Дългохорните се изкачиха с две позиции до номер 3, след като четири от първите седем отбора загубиха поне един мач миналата седмица. Тексас не е бил толкова високо в Топ 25, откакто училището също беше трето на 14 ноември 2022 г. Тексас спечели седем поредни мача и закрива редовния сезон тази седмица срещу номер 20 Оклахома и BYU. Longhorns са игра зад Sooners за първо място в Big 12.

Южна Каролина остана единодушно отбор номер 1, получавайки всичките 35 гласа от националния медиен панел, след като победи Алабама и Кентъки. Gamecocks спечелиха третата си поредна титла от редовния сезон на Югоизточната конференция и осма за 11 години. Те гостуват на Арканзас в четвъртък вечер, преди да приемат Тенеси във финала на редовния сезон в неделя.

Щатът Охайо е втори в анкетата. Buckeyes спечелиха дял от титлата Big Ten с 14-ата си поредна победа в неделя.

Станфорд беше четвърти, след като раздели два домакински мача срещу Аризона и Аризона Стейт. Въпреки загубата от Wildcats, Cardinal спечели поне част от техния 27-ми Pac-12 шампионат от редовния сезон.

Virginia Tech се изкачи с три позиции до пето място. Hokies спечелиха 10 последователни мача и спечелиха поне дял от първата си титла от редовния сезон на ACC с 14-2.

Айова, USC и UCLA последваха Hokies. LSU се изкачи с четири позиции до девето, а UConn се изкачи с пет места до 10-то. Това е първият път, когато UCLA, LSU и UConn - които бяха в първите пет в предсезонната анкета - всички са в топ 10 за един месец.

ПАДАЩА ВЪЛЧА ГЛУБА

N.C. Щатът падна с шест места до 12-о място след загуби от Северна Каролина и Дюк. Вълчата глутница спечели осем от девет преди двете поражения. Две загуби разделят второто и седмото място в класирането на ACC от понеделник; Сиракуза с 13-4 е на второ място, а Северна Каролина и Дюк, и двамата с 10-6, са на седмо място. Северна Каролина е домакин на Сиракуза в четвъртък. Оранжевите са водени от Dyaisha Fair, който се премести на пето място в класацията за кариера на NCAA в неделя, изпреварвайки Бритни Гринър.

IN AND OUT

UNLV отново влезе в анкетата тази седмица , преминавайки към номер 24. Бунтовниците са обвързани със Западна Вирджиния на това място. Принстън отпадна след загуба от Колумбия в събота. Лъвовете получиха два гласа, отбелязвайки втората поредна година, в която Колумбия получава точки в Топ 25.

NCAA REVEAL

Комисията за подбор на NCAA ще разкрие в четвъртък за втори път тази година своите топ 16 отбора до този момент през сезона. Имаше много движение сред отборите след първото разкриване преди две седмици, че Южна Каролина, Охайо Стейт, Станфорд и Колорадо бяха потенциални поставени под номер 1.