Тексасци завършиха място в плейофите с победа с 23-19 над Колтс
AP News | 2024-01-07 | 06:56:19

ИНДИАНАПОЛИС (AP) — Куотърбекът новобранец Си Джей Страуд и Хюстън Тексанс завършиха място в плейофите с победа с 23-19 над Индианаполис Колтс в събота вечер, с Девин Синглетари, който вкара тъчдаун за 3 ярда с 6:20 до края.

Тексасците (10-7) отиват в следсезона за първи път от 2019 г. Те спечелиха седем от последните си 10 мача и все още може да спечели AFC South, ако Джаксънвил загуби от Тенеси в неделя.

Индианаполис (9-8) беше елиминиран от преследването на плейофите с третата си загуба за пет седмици. Не е влизал в постсезона от 2020 г.

Страуд беше 20 от 26 с 264 ярда и два тъчдауна. Нико Колинс имаше девет уловки за 195 ярда и резултат, а Синглетари имаше 64 ярда при 24 занасяния.

Колтс играха късно четвърто и 1 от Хюстън 15. Но широко отвореният Тайлър Гудсън изпусна паса на Гарднър Миншу, слагайки край на надеждите на Колтс.

Загубата съсипа най-добрия мач на Джонатан Тейлър за сезона. Той се втурна 30 пъти за 188 ярда и TD. Миншу беше 13 от 24 за 141 ярда.

Това беше странен мач, който започна с паса на Stroud от 75 ярда TD към Колинс при първата игра на тексасците от схватка и включваше удължена трета четвърт и повторна игра през второто полувреме.

Но след бягането на Тейлър от 49 ярда TD и чудесното превръщане на 2 точки с Миншу, който симулира предаване, преди да подкрепи и да даде пас на Мо Али-Кокс в началото на третата четвърт, играта се обърна към Колтс Треньорът Шейн Щайхен залагаше на гол от полето на Мат Гей от 57 ярда, който уцели десния изправен.

Хюстън бързо влезе в позиция за гол и взе преднина от 17-14 след 51-ярда на Ka'imi Fairbairn с 3:29, за да влезе в третия.

Инди изравни резултата в полето от 35 ярда на Гей гол при последвалото пробив, но Страуд отговори с пробив от 12 игри и 73 ярда, който отне повече от седем минути от часовника и завърши с 3-ярдовото TD бягане на Синглетари.

СТРАННА НОЩ

Колтс смятаха, че ще започнат четвъртата четвърт срещу трети и 1 от Хюстън 24, но Щайхен оспори обаждането. Когато предизвикателството доведе до първи даун, реферите върнаха часовника с 45 секунди назад и играчите, които току-що бяха сменили страните, отново бяха надолу за още една игра, за да завършат третата четвърт. След това отново смениха края след играта.

Тексанси: Ще изчакаме да видим дали Джаксънвил ще спечели или загуби, преди да разберем кой и къде ще играе следващия уикенд.

Колтс: Насочете се към извън сезона, търсейки какво да вземете още една голяма крачка напред през следващия сезон.