Темпото на Йокич с 35 точки за Нъгетс при победа със 115-112 над Тимбъруулвс с малко играчи след тесен финал
AP News | 2024-03-20 | 05:48:34

МИНЕАПОЛИС (AP) — Никола Йокич имаше 35 точки и 16 борби, а Майкъл Портър младши отбеляза 13 от своите 26 точки в четвърта четвърт, когато Денвър Нъгетс се справи с недостатъчно съставения и маломерен Минесота Тимбъруулвс със 115-112 във вторник вечерта.

Джамал Мъри добави 18 точки и 11 асистенции, а Арън Гордън имаше 14 точки и 11 борби за Нъгетс, който взривиха преднина от 18 точки за по-малко от 12 минути, преди да завършат силно пътуване от четири мача.

Нъгетс (48-21) се придвижиха в рамките на процентни точки от бездействащия Оклахома Сити (47-20) за Водещ в Западната конференция. Тимбъруулвс (47-22) се върнаха с един мач обратно на трето място.

Антъни Едуардс имаше 30 точки – четвъртата му поредна игра с 30 точки – и осем борби и осем асистенции. Изчистеният вид от крилото, който той създаде с кросоувър дрибъл за равенство при зумера, удари ръба и падна.

Едуардс последва страхотна евростъпка с тройка, която изведе Вълците с 84-82 в края на третата четвърт и подлуди публиката. Никой от двата отбора не водеше повече от две топки, докато Йокич не източи тройка, за да направи резултата 107-99 с 1:45 до края.

Майк Конли, който имаше всичките си 13 точки през четвъртата четвърт, внезапно удари от дълбочина 11,5 секунди до края, което дръпна Вълците на две точки. Джейдън Макданиелс, който изравни рекорда в кариерата си с 26 точки, направи четвъртата си тройка в мача, за да намали преднината до една 4,2 секунди преди края.

Но Нъгетс удариха всички наказателни удари, от които се нуждаеха, за да го запечатат.

Тимбърулвс играха у дома за първи път от 15 дни и без тримата си топ мъже, случай на лош момент срещу защитаващите титлата си и Йокич.

С Карл-Антъни Таунс (коляно) аут за неопределено време и Руди Гобер (ребра) отстранен за трети пореден мач, Наз Рийд (глава) се присъедини към тях в списъка за неактивни, след като се нарани предната вечер при победа в Юта. Йокич имаше 40 паунда и три инча срещу Кайл Андерсън, който с Гарза свършиха по-голямата част от работата, защитавайки двукратния MVP на НБА.

Нъгетс имаха преднина от 15 точки на полувремето, като стреляха 60% от пода срещу най-високопоставената защита в лигата, която беше много различна в боя без дългите ръце на Гобер.

След това натискайки силно Нъгетс в загуба от шест мача в първия кръг на плейофите миналата година, Тимбъруулвс спечелиха първата си среща за сезона със 110-89 на 1 ноември.

Нъгетс: Домакин на Ню Йорк в четвъртък.

Тимбъруулвс: Домакин на Кливланд в петък.