Тен Хаг излезе да се бие и нарече реакциите на полуфиналната победа на Ман Юнайтед в Купата на Англия „позор“
AP News | 2024-04-23 | 15:28:19

МАНЧЕСТЪР, Англия (AP) — След като накуцваше във финала за Купата на Англия, мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг излезе да се бие вторник.

Неговият отбор беше остро критикуван, че взриви преднината си с 3-0 срещу второразредния Ковънтри в неделя и се нуждаеше от изпълнение на дузпи, за да премине към финала.

Самият Тен Хаг призна, че Юнайтед е имал късмет, когато Ковънтри видя победител в продълженията, изключен от VAR за незначителна засада. Но с несигурността около бъдещето му след разочароващ сезон, той нападна критиците си, след като изведе Юнайтед до последователни финали за ФА Къп.

„Реакцията от вас (медиите) беше неудобна“, каза той на пресконференция преди мача от Висшата лига срещу Шефилд Юнайтед в сряда. „Върховният футбол е свързан с резултати и ние стигнахме до финала и го заслужихме.

„Два пъти (два финала за ФА Къп) за две години — това е великолепно. За мен като мениджър четири финала за купата за четири години. Коментарите са позор.”

Юнайтед ще играе срещу Манчестър Сити в повторение на миналогодишния финал на 25 май.

Тен Хаг спечели купата на Холандия с Аякс през 2019 г. и 2021 г. и беше втори през 2022 г. Той спечели и три Титли в холандската лига като треньор на Аякс. Под ръководството на Тен Хаг Аякс достигна до полуфиналите на Шампионската лига през 2019 г.

Това беше рекордът, който убеди Юнайтед, че той е правилният кандидат да обърне богатството на клуба след години на спад, откакто бившият мениджър Алекс Фъргюсън се оттегли през 2013 г.

Тен Хаг спечели Купата на английската лига през първия си сезон с Юнайтед миналата година и се класира за Шампионската лига. Но той се бори да надгради този ранен успех този мандат.

Неговият отбор в момента е на седмо място в класирането и изглежда ще пропусне Шампионската лига, изоставайки от четвъртия Астън Вила с 16 точки с два мача по-малко.

Новият съсобственик Джим Ратклиф надзирава радикалните промени в клуба и се разпространяват спекулации относно позицията на Тен Хаг.

Нов технически директор, Джейсън Уилкокс, беше нает миналата седмица, тъй като Ратклиф се стреми да трансформира футболните операции на Юнайтед. Бившият изпълнителен директор на Манчестър Сити Омар Берада е назначен за главен изпълнителен директор, а Юнайтед също се насочва към спортния директор на Нюкасъл Дан Ашуърт.