Тенеси № 12 удържа N.C. State със 79-70 в Серията Зала на славата за 4-та поредна победа
AP News | 2023-12-17 | 07:40:19

САН АНТОНИО (AP) — Джосая-Джордан Джеймс имаше 23 точки, Закай Цайглер добави 20 и номер 12 Тенеси остана от N.C. State 79-70 в Залата на славата Series в събота вечер.

Доброволците (8-3) удържаха Wolfpack до 10 точки през последните седем минути, за да осигурят победата, включително 3- показалец с оставащи 24,1 секунди.

Джахмай Машак добави 11 точки за Тенеси, който спечели четири поредни победи.

D.J. Хорн отбеляза 16 точки за N.C. State (7-3). диджей Бърнс младши добави 15, а Джейдън Тейлър имаше 11.

Това беше френетично и физическо състезание, като отборите се обединиха за 22 губения и 36 лични грешки.

Тенеси не е губил, откакто загуби три поредни, включително загуби срещу тогавашния номер. 1 Канзас и номер 2 Purdue в Maui Invitational по време на седмицата на благодарността.

N.C. Стейт отвори 3 за 4 при тройки и поведе с 15-11. Wolfpack бяха 2 за 7 на 3s през остатъка от първото полувреме.

Доброволният гард Сантяго Вескови откри второто полувреме със собствената си серия 7-2, за да изведе Тенеси до 41-33. След като преднината му беше намалена до 56-55, Vescovi намали до ръба за полагане с оставащи 8:25.

Тенеси: Доброволците бяха тествани, след като спечелиха последните си три мача средно с 15,3 точки.

N.C. Щат: Wolfpack бяха 8 за 18 при тройки след бърз старт.

Тенеси: Домакин Tarleton State в четвъртък вечер.

Н.К. Щат: Приемете Сейнт Луис в сряда вечер.