Теравайнен и трима други съотборници от Каролина се зареждат, докато надигащите се урагани победиха Блу Джакетс с 4-2
AP News | 2024-03-01 | 05:01:34

КЪЛЪМБЪС, Охайо (AP) — Теуво Теравайнен отбеляза първия гол в мача по-малко от минута след втория период, Спенсър Мартин спря 20 удари срещу бившия си отбор и Каролина Хърикейнс спечелиха с 4-2 над борещия се Кълъмбъс Блу Джакетс в четвъртък вечерта.

Себастиан Ахо, Брейди Скей и Сет Джарвис също отбелязаха за Хърикейнс, които спечелиха за втори път за три дни и шести път в последните им осем мача. Мартин, който беше отстранен от Кълъмбъс на 19 януари, подобри резултата си до 4-0-1 за Каролина.

Александър Ниландер отбеляза гол и асистенция, първите му точки с Кълъмбъс. Коул Силинджър също вкара, а Даниил Тарасов направи 30 спасявания за Сините якета, които загубиха на пътя срещу Ню Йорк Рейнджърс с 4-1 в първия двубой в сряда.

Съперниците от дивизия Метрополитън се насочват в противоположни посоки. Заемащите второ място Hurricanes се търкалят от декември и преследват Rangers, докато Columbus е затънал на последно място с намаляващи шансове да се изкачи нагоре.

След нулев първи период, Теравайнен вкара 18-ия си гол за годината 53 секунди след секундата, скачайки върху разхлабена шайба на прага и я плъзна между краката на Тарасов.

По-късно във втория Ахо получи признание за гол, след като ударът му от десния кръг се отби от кънката на играч на Blue Jacket и прехвърли голлинията. По-малко от две минути по-късно, Силинджър, нагласен добре от Зак Веренски при удар, откъсна удар под ръката на Мартин, за да направи 2-1.

Skjei даде преднина от два гола на Каролина в края на втория, когато защитникът излезе напред при удар и прокара удар с една ръка през подложките на Тарасов. Брент Бърнс, който играе в своя 821-ви пореден мач, вдигна вторичната асистенция. Това е най-дългата активна серия и осмата най-дълга в историята на НХЛ.

Изстрелът на Ниландър от горната ръка при пауърплей го направи игра с един гол през третия период. Джарвис вкара гол на празна врата 14,2 секунди преди края.

Хърикейнс: домакин на Уинипег в събота.

Блу Джакетс: в Чикаго в събота вечер.