Тейлър Хайнике се бори, докато Соколите губят от Беърс, оставяйки ги с тесен път до плейофите
AP News | 2024-01-01 | 02:24:19

ЧИКАГО (АП) — Атланта Фалкънс имаха шанс да увеличат малките си шансове да стигнат до плейофите за първи път от 2017 г.

Те се провалиха. И познат проблем изигра основна роля.

Тейлър Хайнике хвърли три от четирите прихващания на Атланта по време на загубата на Соколите с 37-17 от Чикаго Беърс в неделя. Той беше 10 за 29 за 163 ярда във втория си пореден старт, след като Дезмънд Ридър беше поставен на пейката за втори път този сезон.

„В крайна сметка, когато обърнете топката четири пъти и не получите нищо за вкъщи, това е рецепта за лош резултат“, каза треньорът на Falcons Артър Смит.

Атланта (7-9) имаше шанс да се изравни за преднината на NFC South, но загуби за трети път в четири мача. Той остана в надпреварата след сезона благодарение на загубата на Тампа Бей с 23-13 от Ню Орлиънс.

Фалкънс все още могат да вземат дивизията, ако спечелят в Ню Орлиънс следващия уикенд и Бъканиърс загубят или изравнят в Каролина. Няма път към уайлд кард за Атланта.

„Фактът, че все още имаме шанс да влезем в седмица 18, последната седмица от сезона, фактът, че все още сме в това, това е искате - каза Хайнике. „Ако някой ни каза, Седмица 18 ще имате шанс да отидете в плейофите, ще го вземете.“

Остава да се види дали Хайнике ще бъде на разположение за мача с светци. Той беше заменен от Ridder с 3:39 оставащи минути поради контузия на левия глезен, която вече го включваше в доклада за контузии в мача в неделя. Ридър хвърли последното прихващане на Соколите.

Хайнике, който изведе Атланта до най-доброто си офанзивно представяне този сезон по време на победата с 29-10 над Индианаполис, имаше ходеща обувка на левия си крак след загубата на заснежения Солдиър Фийлд.

„По-късно, докато мачът продължаваше, можеше да се каже, че глезенът го боли,” каза Смит.

Хайнике беше вторият водещ ръшър на Атланта с четири пренасяния за 46 ярда, включително 24-ярдова борба за тъчдаун в четвъртото тримесечие. Той каза, че смята, че някой е стъпил на крака му при едно от последните му подавания, причинявайки „малко остра болка“. свърши и просто тръгвай“, каза той. „При повечето от тези сблъсъци не го усещах. Беше най-вече, когато стигнеш до страничната линия или някак си седиш там сред студа, това някак се прокрадва в ума ти. Отново, просто трябва да играя по-добре.“

Атланта губеше с 21-7, когато Хайнике хвърли първото си прихващане за деня – гмуркащо улавяне от защитника на Беарс T.J. Едуардс точно преди полувремето. Той беше избран от Тирик Стивънсън през третата четвърт, а Кайлър Гордън беше отговорен за последното прихващане на Хайнике при четвърто и 17 подаване в четвъртата.

Кайро Сантос вкара филдгол от 42 ярда след прихващане на Стивънсън, а Халил Хърбърт направи TD от 1 ярд след играта на Гордън.

„Никога не е едно нещо“, каза Смит за Проход мач на Атланта срещу Чикаго. „Да седя тук и да се опитвам да хвърля вината върху един човек, футболът не работи така. Много неща очевидно не се получиха както трябва.“

Атланта има средно само 200,8 нетни ярда за преминаване през този сезон и е направила 15 прихващания, включително 12 в деветте си загуби.

„Преобърнахме топката и не можем да направим това, особено този отбор и начина, по който играе, и това време“, каза Хайнике. „Не мога да им дам къси полета. Не може да обърне топката. Трябва да играем чист футбол.”